اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، احد یوزباشی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان، این مدت زمان برای رسیدگی به پرونده های مربوطه را بسیار طولانی خواند و علت آن را عدم پاسخگویی به موقع مراجع مورد استعلام کالاها بیان کرد.
وی، خواستار عمل دستگاه های همکار به وظایف قانونی خود و رعایت مدت زمان تعیین شده برای پاسخگویی به استعلام ها شد.
معاون پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی نیز در این نشست نصب و بکارگیری سامانه شناسه کالا را یکی از راهکارهای مؤثر در پیشگیری از قاچاق کالا دانست.
رضا مسعودی فر، بر رسیدگی سریع به پرونده های قاچاق کالا توسط اداره تعزیرات حکومتی استان و تعیین تکلیف کالاهای قاچاق موجود در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تأکید کرد.
وی ادامه داد: در راستای آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که بر ایجاد شناسه کالا و شناسه رهگیری برای کالاها تأکید دارد، نصب سامانه شناسه کالا یکی از راهکارهای مؤثر در پیشگیری از قاچاق کالا است.
مسعودی فر با اشاره به ورود شکلات های الکل دار خارجی از طریق کالای همراه مسافر به استان، اطلاع رسانی در این زمینه توسط گمرکات آذربایجان شرقی به مسافران ایرانی که به کشورهای همسایه شمالی سفر می کنند، را خواستار شد.
به گزارش ایرنا، پیگیری وظایف پیشگیری دستگاه های مسئول در امر مبارزه با قاچاق کالا، ارائه گزارش میزان استفاده از اسناد مجعول در واردات و صادرات و پیشنهاد راهکارهای پیشگیرانه و گزارش آخرین وضعیت راه اندازی سامانه های پیش بینی شده در قانون مبارزه با قاچاق از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.
خبرنگار: سیدیحیی مرتضائی **انتشار: عزیزی راد
3038/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.