اخبار مرتبط

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی این منطقه، یوسف داداش زاده گفت: برای تحقق ثبت جهانی ارس به عنوان شهر ایمن در شبکه جهانی شهر های ایمن سازمان بهداشت جهانی، تمامی مدارس این منطقه با اعتبار چهار میلیارد ریالی به ملزومات بهداشتی مجهز شدند.
وی اعلام کرد: این ملزومات برای 10 مدرسه مروج سلامت مدیریت آموزش و پرورش منطقه آزاد ارس تهیه شده و علاوه بر آن نیازهای عمرانی مدارس مروج سلامت در زون جلفا و خدا آفرین برطرف خواهد شد.
وی گفت: ایجاد و تجهیز اتاق سلامت در مدارس، ایجاد پایگاه تغذیه و آبخوری سالم، بازسازی سرویس های بهداشتی و محوطه سازی و ایمن سازی مدارس از بخش های مهم تفاهم نامه مدارس مروج سلامت است.
امروز با به نمایش گذاشته شدن ملزومات تهیه شده برای مدارس مروج سلامت، تجهیز مدارس جلفا و خداآفرین برای سال جدید تحصیلی آغاز شد.
بر اساس این گزارش، بررسی وضعیت ایمنی و سلامت در سطح خانوار، بررسی وضعیت موجود شاخص های سلامت و ارزیابی ایمنی معابر و ارزیابی سریع وضعیت کلی ایمنی و سلامت در شهر جلفا از جمله مفاد اصلی این تفاهم نامه است.
ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای برای افزایش سلامت و ایمنی در منطقه آزاد ارس و بالا بردن سطح کیفی سلامت در این منطقه نیز از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.
بر اساس این تفاهم نامه، منطقه آزاد ارس با دریافت گواهینامه های بین المللی ایمنی و سلامت از سازمان بهداشت جهانی، به عنوان شهر ایمن در شبکه جهانی شهرهای ایمن سازمان بهداشت جهانی ثبت خواهد شد. به دلیل اینکه چنین شهرهایی به طور سالانه بعد از ارزیابی‌ها از سوی سازما‌ن‌های بین المللی گواهی شهر ایمن و سالم را اخذ می کنند، کسب عنوان شهر ایمن و سالم برای سال 2020 در منطقه آزاد ارس هدف گذاری شده است.
این تفاهم نامه با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و رئیس مرکز بین المللی حمایت از جوامع ایمن و پژوهشکده مدیریت سلامت و ارتقای ایمنی به امضا رسید.
منطقه آزاد ارس با 51 هزار هکتار وسعت شامل بخش هایی از 2 شهرستان جلفا و خداآفرین در شمالغرب ایران است که در نقطه صفر مرزی و در مجاورت با کشور ارمنستان، جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان استقرار یافته است.
خبرنگار: پرویز انصاری ** انتشار: رستگار
3071/6183
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.