اخبار مرتبط

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، کریم ارجمند در اختتامیه جشنواره سراسری عکس مستند تبریز در تالار استاد صیامی مجتمع 22 بهمن تبریز افزود: از میان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، پس از 3 مرحله داوری 12 مجموعه عکس به عنوان آثار برگزیده شناسایی و در این محفل رونمایی می‌شود.
وی گفت: به گواه تاریخ و اذعان جامعه‌شناسان، هیچ‌ یک از انواع پدیده‌های هنری نتوانسته همچون هنر عکاسی در پیوست سنت و تجدد تاثیرگذار باشد.
وی اظهار کرد: عکس از سویی در پیوند استوار با صنعت و فناوری، روز به روز متحول می‌شود و از سوی دیگر ریشه در قریحه، احساسات و معرفت هنرمند عکاس دارد.
دبیر جشنواره سراسری عکس مستند تبریز یادآوری کرد: از میان انواع شاخه‌های عکاسی، عکس مستند رویدادهای تاریخی را آینه‌داری کرده و سطرها و واژه‌های تاریخ‌نامه‌ها را جلا می‌دهد.
ارجمند، ادامه داد: جایگاه عکس و عکاسی از هر دو جنبه زیبایی‌شنایی هنری و سندیت تاریخ، کم‌نظیر و بلکه بی‌نظیر است.
وی گفت: انجمن هنر عکس آذربایجان شرقی به منظور پاسداشت عکس مستند و حمایت از عکاسان، پس از ماه‌ها مطالعه و بررسی چراغ نخستین جشنواره سراسری عکس مستند تبریز را با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان روشن کرده است.
دبیر جشنواره سراسری عکس مستند تبریز با اشاره به اینکه جشنواره با صرف نظر از تک‌عکس‌ها، تنها مجموعه‌عکس‌های مستند را پذیرش کرد، اظهار کرد: این نگرش با استقبال چشمگیر استعدادهای ناب و عکاسان حرفه‌ای از 18 استان کشور همراه شد و نقش موثری در ارتقای سطح هنری و تخصصی جشنواره ایفا کرد.
ارجمند با اشاره به برپایی کارگاه 6 روزه ارتقا زبان بصری در عکاسی مستند توسط پائولو پاتریزی، عکاس ایتالیایی افزود: این کارگاه بر مبنای ارتقا زبان بصری، خلاقیت فردی و ارائه راهکارهای موقعیت‌شناسی عکاسی برگزار شد و رهاوردهای آن در حوزه دانش عکاسی ماندگار خواهد شد.
وی با قدردانی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فرمانداری تبریز، سازمان زیباسازی و پارک‌های شهرداری تبریز گفت: امید است همراهی دلسوزانه مسئولان امر و هنرمندان همدرد و هم‌اندیشه، زمینه‌ساز استمرار این جشنواره در مسیر شکوه و بالندگی باشد.
خبرنگار: پرویز بابائی ** انتشار دهنده:رستگار
8023/6183
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.