اخبار مرتبط

اسفندیار ابولحسن زاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه 50 مرکز خرید در این استان فعال است، تاکید کرد: به منظور حذف واسطه ها خرید باید به صورت مستقیم از کشاورز انجام شود.
وی با بیان اینکه دارا بودن معرفی نامه مراکز خدمات جهاد کشاورزی برای مراکز خرید تضمینی گندم الزامی است، گفت: گندم تولید امسال باید خریداری شود.
ابوالحسن زاده خاطرنشان کرد: در زمان حاضر گندم تولید سال 94 از طریق بورس برای واحدهای صنعتی عرضه می شود.
وی با اشاره به اینکه انبارهای اتحادیه تعاونی روستایی به عنوان ظرفیت مناسبی برای حذف واسطه ها، کد فعالیت ندارند امکان استفاده از این انبارها به عنوان انبار فرعی را ضروری دانست.
ابوالحسن زاده با بیان اینکه روز گذشته به عنوان نخستین مرحله 699 میلیون و 800 هزار تومان وجه گندم خریداری شده از گندم کاران استان پرداخت شده است، اظهار کرد: میزان خرید تضمینی در سامانه جامع شرکت خدمات بازرگانی دولتی ثبت و در سامانه جهاد کشاورزی در نوبت پرداخت وجه قرار می گیرد.
وی با یاداوری اینکه سال گذشته 598 هزار تن گندم از کشاورزان استان اذربایجان شرقی خرید تضمینی شد، گفت: امسال با توجه به پیش بینی کاهش تولید در پی کاهش بارندگی 400 هزار تن خرید گندم تضمینی در این استان انتظار می رود.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت ظرفیت ذخیره سازی گندم در استان آذربایجان شرقی را 850 هزار تن اعلام کرد و گفت: در زمان حاضر 360 هزار تن گندم موجودی داریم.
به گزارش ایرنا، به واسطه شرایط خشکسالی و سرمازدگی کشت پاییزه، پیش بینی تولید گندم استان از 846 به 506 هزار تن کاهش یافته است.
در کشت پاییزه سال زراعی 96-95 در حدود 80 هزار و 400 هکتار از اراضی آبی و 363 هکتار از اراضی دیم استان آذربایجان شرقی به کشت گندم اختصاص داشت.
خبرنگار: پرویز انصاری**انتشاردهنده: محمد عزیزی راد
3071/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.