اخبار مرتبط

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: تبریز 2018 نقطه‌ی آغازین حرکت در مسیر رشد و توسعه صنعت گردشگری استان است.
به گزارش ایسنا، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، داود بهبودی در مراسم آغاز به کار «سمینار آموزشی طرح آمارگیری از گردشگران ملی» در تبریز اظهار کرد: آذربایجان‌شرقی با 21 شهرستان، دارای سه میلیون و 900 هزار نفر جمعیت است که حدود 45 درصد این جمعیت در تبریز ساکن بوده و توزیع فضای امکانات از این اعداد و ارقام تبعیت می‌کند.
وی با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی نیز مثل سایر استان‎های کشور، دارای جاذبه‎های تاریخی، فرهنگی و طبیعی متعددی است، افزود: روستاهای توریستی بنام، شاخص و منحصر بفردی مثل کندوان که تنها روستای صخره‌ای زنده دنیاست، زنوزق و اشتبین همواره پذیرای گردشگران داخلی و خارجی هستند.
بهبودی یادآور شد: بازار تبریز به عنوان بزرگ‌ترین بازار مسقف دنیا و مرکز تجاری و قلب اقتصادی استان و منطقه، رصدخانه شیخ فضل‌الله، کلیسای سنت استپانوس و قلعه بابک از جمله اماکن گردشگری این استان به شمار می‌روند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، جنگل‌های بکر و گونه‌های طبیعی منحصر بفرد ارسباران، سواحل سرخ دریاچه ارومیه، ذخایر فسیلی مراغه، دامنه‌های سهند و سبلان و حاشیه رودخانه ارس را به عنوان دیگر جاذبه‌های گردشگری طبیعی این استان عنوان کرد.
وی با اشاره به وجود مناسبات، فرهنگ‌ و آداب و رسوم مختلف ملی، محلی و مذهبی در آذربایجان‌شرقی، خاطرنشان کرد: این استان در عرصه خدماتی مثل گردشگری سلامت، گردشگری علمی، اقتصادی و تجاری در عرصه داخلی و خارجی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
بهبودی با بیان اینکه تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 انتخاب شده که تنها پنج شهر خاورمیانه موفق شده‌اند به این عنوان دست یابند، یادآور شد: قطعا نمی‌توانیم شکاف‌های زیرساختی، فرهنگی و نرم‌افزاری جامعه را در مدت محدود یک یا دو ساله رفع کنیم، اما تبریز 2018 می‌تواند با ایجاد تعاملات اقتصادی، اجتماعی و بویژه فرهنگی میان گردشگران داخلی و خارجی با شهروندان، موجب درهم‌تنیدگی بیشتر بین جوامع و اصلاح رفتارها و نگرش‌ها شود.
شایان ذکر است، سمینار آموزشی طرح آمارگیری گردشگران ملی با همکاری مرکز آمار ایران و با حضور کارشناسان آمار از سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی سراسر کشور بمدت سه روز به میزبانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی در تبریز برگزار می‌شود.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.