اخبار مرتبط

احمد دادرس فیاض روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کتاب های 'رقص کمان' ، ' اشک من' ، ' انتقام روح' ، ' در این بهار نیستی' ، ' رجال و دانشوران مراغه' و ' عالم عامل' توسط نویسندگان و مولفان مراغه به زیور طبع آراسته شدند.
وی ادامه داد: کتاب 'رقص کمان' تدوین تعدادی از قطعات ضربی و رنگ‌ ها بوده که توسط محسن عبادتی نویسنده و مولف مراغه ای در 2 بخش به شیوه‌ نو و با رعایت جنبه‌ های تکنیکی و آموزشی برای ساز کمانچه و ویولن تنظیم شده است.
وی اضافه کرد: این کتاب شامل 2 بخش بوده که بخش نخست آن شامل چهل قطعه است که برای نوازندگان سطوح مبتدی و متوسطه، برای سازهای کمانچه و ویولن تنظیم شده است.
وی گفت: بخش دوم این کتاب نیز شامل بیست قطعه در دستگاه‌ های ماهور، شور، چهارگاه و بیات‌ شیراز بوده که برای نوازندگان سطح پیشرفتۀ کمانچه‌ نوازی تدوین شده لیکن این مجموعه دارای نمونه صوتی اثر با دایره‌ نوازی سینا مشفقی و کمانچه ‌نوازی محسن عبادتی است.
وی با اشاره به چاپ 2 کتاب ' اشک من' و ' انتقام روح' توسط بانوی نویسنده مراغه ای افزود: این رمان ها توسط معصومه کیومرثی نوشته شده و توسط انتشارات منشور سمیر به چاپ رسیده است.
وی ادامه داد: کتاب اشک من، چاپ اوّل و انتقام روح، چاپ دوم رمان‌های منتشر شده است.
وی با اشاره به انتشار کتاب و مجموعه شعر 'در این بهار نیستی' گفت: این کتاب اثر حسن تقوی از نویسندگان و شاعران این شهرستان بوده که به زیور طبع آراسته شده است.
وی افزود: این مجموعه حاوی ٢٥ قطعه شعر در قالب شعر نیمایی بوده و توسط انتشارات مکتب اسنوند به چاپ رسیده است.
وی با اشاره به چاپ کتاب ' رجال و دانشوران مراغی' توسط نویسندگان این شهرستان ادامه داد: این اثر در ٨٠٠ صفحه شامل شرح احوال و آثار بیش از یک هزار نفر از رجال و مشاهیر مراغه بوده که توسط مسعود غلامیه و یوسف بیگ‌باباپور، تالیف و از سوی انتشارات منشور سمیر، منتشر شده است.
دادرس اضافه کرد: این کتاب در بر گیرنده زندگی نامه، آثار و خدماتی است که از دیرباز از مشاهیر و رجال معروف مراغه به یادگار مانده و در تاریخ سیاسی، فرهنگی، هنری و علمی این سرزمین تأثیر داشته است.
وی با اشاره به انتشار کتاب 'عالم عامل' گفت: این کتاب زندگی و خدمات آیت‌الله سید کمال‌الدین علوی از علمای به نام این شهرستان بوده و سیری در احوال رجال معاصر مراغه بوده و توسط منصور پورموذن و عصمت ‌الشریعه علوی تالیف و توسط انتشارات منشور سمیر به چاپ رسیده است.
شهرستان مراغه با پیشینه فرهنگی و تاریخی غنی و با داشتن چهرهای برجسته عرصه شعر و ادب و هنر ایران زمین با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی**انتشار:عیسی عطاپور**
3077/7487
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.