اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سرهنگ جواد ناموران روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 91 نفر فوتی بود، 10 درصد کاهش داشته است.
وی ادامه داد: در سال جاری یک هزار و 602 نفر در حوادث رانندگی برون شهری استان مصدوم شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش یافته است.
سرهنگ ناموران اظهار کرد: در سال جاری 61 فقره تصادف منجر به فوت، 986 فقره تصادف منجر به جرح و یک هزار و 172 نفر تصادف خسارتی در استان رخ داده است.
وی با اشاره به اینکه تونل های استان از جمله خطرناک ترین تونل های کشور هستند، افزود: در تونل شیبلی به زودی دوربین کنترل نصب می شود که سیستم ثبت آن متفاوت از دوربین های ثبت و کنترل سرعت است.
رئیس پلیس راه فرماندهی آذربایجان شرقی گفت: در سال گذشته تعداد تصادفات منجر به فوت 471 فقره، تصادفات منجر به جرح چهار هزار و 557 فقره و تصادفات خسارتی هفت هزار و 152 فقره بوده است.
وی ادامه داد: در سال گذشته هشت هزار و 70 نفر در حوادث برون شهری استان مصدوم و 470 نفر نیز جان خود را از دست دادند که از این تعداد 244 نفر در سرصحنه و 226 نفر در مسیر و یا در بیمارستان فوت کرده اند.
سرهنگ ناموران افزود: در 32 نقطه از محورهای مواصلاتی استان دوربین های الکترونیکی کنترل و ثبت سرعت نصب شده که از جمله عوامل کاهش آمار تصادفات جاده ای است.
وی اظهار کرد: محورهای مراغه - هشترود، آزادراه بستان آباد در سال گذشته بالاترین تلفات جاده ای را به خود اختصاص دادند.
رئیس پلیس راه فرماندهی آذربایجان شرقی گفت: در سال گذشته 276 نفر در محورهای اصلی، 44 نفر در آزاد راه ها، 81 نفر در راه های فرعی و 69 نفر در راه های روستایی جان خود را از دست دادند.
وی با بیان اینکه 385 نفر از فوت شدگان مرد و 85 نفر زن بودند، افزود: 156 نفر از فوت شدگان راننده خودرو ،194 نفر سرنشین، 56 نفر عابر و 64 نفر راکب و ترک نشین موتورسیکلت بودند.
سرهنگ ناموران اظهار کرد: عمده ترین علت تصادفات فوتی انحراف و تجاوز به چپ، عدم توجه به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه بوده است.
وی تعداد فوتی ها بر حسب نوع سیستم خودرو مقصر را 159 نفر در گروه پژو، 73 نفر در خوردو پراید، 68 نفر در وانت، 45 نفر در موتورسیکلت بر شمرد.
وی با اشاره به رده سنی رانندگان مقصر در تصادفات گفت: بیشترین تخلفات مربوط به سنین 45 به بالا و کمترین تخلفات مربوط به سنین 18 تا 34 سال بوده است.
رئیس پلیس راه فرماندهی آذربایجان شرقی افزود: 113 نقطه حادثه خیز در استان وجود دارد که 67 نقطه جهت جلوگیری از حوادث با نصب تابلو آشکارسازی شده است.
وی یادآوری کرد: با توجه به اقدامات انجام شده در جهت کاهش آمار تصادفات و فوتی ها در جاده های استان، پلیس راه آذربایجان شرقی رتبه دوم کشوری را از آن خود کرده است.
خبرنگار: مینا بازگشا**انتشاردهنده: محمد عزیزی راد
6120/518

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.