اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، جواد محمودی روز سه شنبه در نشست کارگروه اجتماعی مراغه افزود: با توسعه این زیرساخت ها و اجرای برنامه ها و طرح های مناسب برای مناطق حاشیه شهری، از محرومیت های موجود در این مناطق کاسته می شود.
وی ادامه داد: اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی توسط دستگاه های خدمات رسان و فرهنگی برای کاهش برخی از آسیب های اجتماعی موجود در این مناطق از شهر مورد توجه قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: کنکاش و بررسی های کارشناسی برای اولویت قرار دادن آسیب های اجتماعی موجود در مناطق حاشیه شهری توسط مراکز علمی، پژوهشی و نیز دستگاه های اجرایی و خدمات رسان ضروری و حیاتی است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست با اشاره به لزوم اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در مناطق حاشیه شهر و محروم این شهرستان گفت: در راستای اجرای این برنامه ها، زیرساخت های مناسبی برای این منظور در این مناطق ایجاد شود.
احمد دادرس فیاض افزود: راه اندازی و تجهیز سه کانون فرهنگی و هنری در مساجد در مناطق حاشیه شهری مراغه و نیز اجرای برنامه های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی در این مراکز در کنار توزیع رایگان کتب فرهنگی از اقدمات انجام شده در این راستا بوده است.
رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه در این نشست گفت: در راستای توسعه زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی در مناطق حاشیه شهری، با همکاری اداره راه و شهرسازی این شهرستان، 10 زمین خاکی ورزشی در مناطق محروم و حاشیه شهری با کمترین هزینه ساخته و احداث می شود.
مهدی نوائی افزود: با اجرای این طرح ها، گام مناسبی در جهت توسعه ورزش محلات، پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و نیز رشد فرهنگی و اجتماعی در این مناطق برداشته می شود.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد مراغه نیز با اشاره به برخی از علل آسیب های اجتماعی گفت: بیکاری به عنوان یکی از مهم ترین چالش های جامعه زمینه ساز بروز بسیاری از آسیب های فرهنگ و اجتماعی در مناطق حاشیه شهری می شود.
بابک پورقهرمانی افزود: شناسایی آسیب های اجتماعی نیازمند کارگروه های تخصصی و علمی با مشارکت دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی در سطح جامعه است.
به گزارش ایرنا، در این نشست نمایندگان و مدیران دستگاه های فرهنگی و اجتماعی به بررسی راهکارهای پیشگیری و مقابله با آسیب های موجود در سطح شهر به ویژه مناطق حاشیه شهری و سکونتگاه های غیر رسمی پرداختند.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی**انتشار:عیسی عطاپور**
3077/7487

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.