اخبار مرتبط

استاد حوزه و دانشگاه گفت: قیام ۱۵ خرداد، آغاز ظهور عشق و ارادت به پیشوایی صالحان بود.
به گزارش ایسنا‌، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام شیخ مصطفی جان‌نثاری در مراسم گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز، اظهار کرد: امامت، یکی از معارف بسیار عالی و از نعمات ارزشمند الهی در تاریخ اسلام بوده و این نعمت بزرگ در تاریخ مسلمانان همواره مورد کفران نعمت قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه امامت از بزرگ‌ترین آلاء الهی برای بشر است، افزود: به فرموده‌ی امام صادق (ع) امامت و ولایت، بزرگترین نعمت معنوی پرودگار است.
حجت‌الاسلام جان‌نثاری خاطرنشان کرد: در روایات مختلف، امامت را (نعمة مکفوره) یعنی نعمتی که مورد کفران قرار گرفته شده است، خطاب کرده‌اند؛ متاسفانه امت اسلامی نعمت‌هایی چون پیشوایی حضرت علی(ع) و ائمه‌ی اطهار را به‌گونه‌ای کفران کرده‌اند که در مقابل هیچ نعمتی اینگونه کفران نعمت نشده است!
این کارشناس مسائل مذهبی با تاکید بر اینکه پیروزی انقلاب، پاداش قدرشناسی مردم بود، افزود: عاشقان اهل‌بیت(ع) در جریان قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی به سبب قدرشناسی از برکات امامت، به ثبات و پیروزی رسیدند.
وی با اشاره به اینکه، قیام ۱۵ خرداد آغاز ظهور عشق و ارادت به امامت، پیشوایی صالحین، پرچمداری اهل فضیلت و جایگاه مرجعیت و روحانیت بود، یادآور شد: شیعیان سال‌ها در مکتب تاسوعا و عاشورا و شهادت اهل‌بیت(ع) سینه زدند و درنهایت این گوهر عشق را در قیام ۱۵ خرداد به نتیجه رساندند.
حجت‌الاسلام جان‌نثاری تاکید کرد: مردم در ۱۵ خرداد کفن پوش به صحنه آمده و این قیام، تجلی ارادت به جایگاه امامت و ولایت شد.
وی گفت: امروز، مردم در ۳۹ سالگی انقلاب اسلامی، قدر پیشوای انقلاب را می‌دانند؛ امام(ره)، شخصیت بزرگی بود که در سال‌های سخت و در میان امواج گوناگون، کشتی انقلاب را به زیبایی هدایت و رهبری کرد.
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه شایسته است امروز رهبر معظم انقلاب از مسئولان کشور و از خواص، دغدغه‌ی فکری نداشته باشد، متذکر شد: ما باید همواره قدر نعمت ولایت‌فقیه را بدانیم، شخصیتی که راهنما و رهبر ماست و در شرایط مختلف راه و چاه را نشان می‌دهد.
وی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری، برای کشور و مکتب اهل‌بیت(ع) نعمت گران‌بهایی است، افزود: متاسفانه برخی قدر پیشوایی که دارای چنین مرجعیت گسترده، فقیه، بصیر و عالم است، را نمی‌دانند و این شخصیت والامقام مجبور می‌شود در برخی سخنرانی‌ها، اشتباهات صاحب منصبان و... را اصلاحیه بزند!
حجت‌الاسلام جان‌نثاری با بیان اینکه، مردم قدر ولی‌فقیه را می‌دانند، متذکر شد: متاسفانه مشکل قدرنشناسی از سمت برخی خواص است، درحالی که تا امروز فراز و نشیب‌ها، مشکلات داخلی و توطئه‌ی تجزیه آذربایجان و دیگر توطئه‌ها یکی پس از دیگری از جایگاه ولایت خنثی شده است.
وی گفت: امروز نگرانی مقام معظم رهبری، توطئه نفود دشمن بوده که این نفوذ گاهی از قلم و مسند برخی خواص است، امروز به لطف خدا، طلبه‌های تربیت یافته‌ در قم، همانند سیدحسن نصرالله، شیخ زکزاکی و... در بلاد مختلف نورافشانی می‌کنند، در حالی که اینجا مرکز انقلاب است ما باید قدر این نعمات و آرمان‌های ارزشمند را دانسته و در جهت تعالی و توسعه جهانی آن بکوشیم!
وی خاطرنشان کرد: گاهی برخی، آنگونه که شایسته است از جایگاه رفیع ولایت‌فقیه اطاعت کنند، فرمان‌ نمی‌برند! امید است از شهدای انقلاب و شهدای جهان، درس بگیرم؛ امروز جهان اسلام از یمن گرفته تا سوریه و عراق و... تشنه‌ی نعمت امامت بوده و امروز جهان اسلام نیازمند گوهر ولایت است.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.