اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سرهنگ قاسم دهقانی عصر سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: در این مدت هشت باند فعال قاچاق و توزیع مواد مخدر و 31 نفر از عناصر اصلی آن شناسایی و دستگیر شد.
وی ادامه داد: در سال جاری 236 مرحله طرح های جمع آوری معتادان، کنترل محورهای مواصلاتی و پاکسازی نقاط آلوده انجام و 684 نفر توزیع کننده خرد شناسایی و دستگیر شده است.
سرهنگ دهقان اعلام کرد: دو هزار و 809 معتاد در سطح استان شناسایی و به کمپ های مجاز ترک اعتیاد تحویل داده شده اند.
وی اضافه کرد: با اجرای طرح نوروزی پلیس در این ایام 78 کیلو گرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد و 197 نفر توزیع کننده دستگیر و 921 نفر معتاد متجاهر جمع اوری و تحویل مراکز ترک اعتیاد شدند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: در سال گذشته یک هزار و 922 کیلو انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد و 26 باند فعال منهدم شد.
سرهنگ دهقان خاطرنشان کرد: در سال گذشته 162 نفر از عناصر اصلی تهیه و قاچاق مواد مخدر در استان شناسایی و تحویل مقام قضایی شدند.
وی در خصوص سن معتادان دستگیر شده در این استان گفت: سنین 30 تا 40 سال نزدیک به 47 درصد جامعه اماری را تشکیل می دهند و 80 درصد معتادان نیز در رده سنی 30 تا 50 سال هستند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی در ارتباط با شغل معتادان نیز افزود: بیشترین قشر آسیب پذیر کارگران ساده هستند که نزدیک به 40 درصد معتادان را تشکیل می دهند.
وی اضافه کرد: برحسب خود اظهاری افراد دستگیر شده بیش از 45 درصد معتادان دلیل اعتیاد خود را به صورت تفننی بیان کرده اند.
سرهنگ دهقان تاکید کرد: جاده های استان آذربایجان شرقی برای قاچاقچیان بطور کامل ناامن است و در سال گذشته 13 دستگاه سنگین و 151 دستگاه خودروی سبک توقیف شد.
خبرنگار: مینا بازگشا** انتشار: پرویز انصاری
6120/3071/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.