اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام شیخ احمد مروی روز سه شنبه در آیین گرامیداشت روز معلم در شهرستان بناب در جمع طلاب و روحانیون حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) این شهرستان گفت: وظیفه یک روحانی و طلبه انجام وظایف دینی و هدایت مردم است.
وی ادامه داد: طلبگی امتداد کار پیامبران است و کسی که در این راه قدم برمی دارد باید خود را به تزکیه علم تجهیز کند و تکلیفی که خداوند برایش گذاشته است، انجام دهد.
حجت الاسلام مروی خاطرنشان کرد: بعد از جریان رنسانس و سقوط حکومت کلیسا حدود 200 سال اعلام کردند که دین، هویت و خدا با قضیه رنسانس دفن شد و مرگ و خاموشی دین را اعلام کردند ولی با ظهور انقلاب اسلامی ایران نگاه به دین، هویت و خدا دوباره زنده شد و اهمیت انقلاب اسلامی در دین نهفته است.
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری سپس با اشاره به برگزاری ده ها کرسی شیعه شناسی در دانشگاه های معتبر دنیا اظهارکرد: این پدیده مبارکی است و این پدیده مبارک تولد دوباره اسلام حقیقی را به دنبال داشته است.
حجت الاسلام مروی تاکید کرد: طلاب باید در ترویج معارف دینی و معارف قرآنی پیشرو بوده و در ارائه مطالب ظرفیت مخاطب را در نظر بگیرند.
این استاد حوزه همچنین با اشاره به اینکه طلاب و روحانیون در بیان درست دین نباید از هیچ کس ترس و واهمه ای داشته باشند؛ تاکیدکرد: طلاب بر اساس رسالتی که بر عهده دارند باید حرف حق را بگویند و مبلغ دین فقط خدا را در نظر می گیرد.
حجت الاسلام مروی با بیان ویژگی ها و شاخصه های طلبه انقلابی اظهارکرد: طلاب و روحانیون نباید نسبت به انقلاب بی تفاوت باشند و بایستی به تمام مسائل روز آشنا بوده و توانایی پاسخگویی داشته باشند.
وی به تلاش دشمنان نظام برای جدایی دین از روحانیون و نظام نیز اشاره کرد و افزود: دشمنان سرمایه گذاری های عظیمی را در این بخش انجام می دهند و از آنجایی که خاستگاه این نظام روحانیت است دشمن برای سست کردن این خاستگاه تلاش بی وقفه ای دارند.
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های استادان بویژه امام جمعه و تولیت حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب گفت: همواره طلاب حوزه علیمه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب به متقی، انقلابی و باسواد بودن اشتهار دارند و یکی از حوزه های علمیه بانشاط در کشور است.
حجت الاسلام مروی گفت: مقام معظم رهبری نیز بارها در جلسات متعدد حوزه علمیه بناب را از حوزه های موفق در کشور نام برده اند.
این گزارش حاکی است، در این نشست از اساتید حوره علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.
انتشار: پرویز انصاری
3071
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.