اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، رئیس مجمع خیران مدرسه ساز آذربایجان شرقی در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مدرسه 12 کلاسه خیرساز به همت محمود زینی یکی از کارآفرینان موفق کشور و خیر مدرسه ساز این شهرستان احداث می شود.
عبدالله فرمانی افزود: این مدرسه اولین طرح احداثی و مورد تعهد مجمع خیران مدرسه ساز استان بوده که توسط این خیر مراغه ای در این شهرستان احداث می شود.
وی ادامه داد: این مدرسه خیرساز در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع، با زیربنای یک هزار و 400 متر مربع و با هزینه 20 میلیارد ریالی توسط این خیر مدرسه ساز احداث می شود.
وی با اشاره به برگزرای جشنواره خیران مدرسه ساز آذربایجان شرقی اضافه کرد: در این جشنواره، خیران این استان 800 میلیارد ریال اعتبار برای احداث مدارس در نقاط مختلف متعهد شده اند.
وی گفت: هم اکنون 34 مدرسه خیرساز در استان با 265 کلاس درس و با 350 میلیارد ریال اعتبار توسط خیران مدرسه ساز در حال احداث است.
مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در این آیین گفت: خانواده های خیران مدرسه ساز به عنوان فرهیختگان جامعه با پیشنیه فرهنگی خود همواره نقش مهمی در توسعه علمی و فرهنگی داشته اند.
جلیل اسلامی افزود: اعضای مجمع خیران مدرسه ساز نقش مهمی در توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی با احداث مدارس خیرساز در این شهرستان داشته اند و از این رو شایسته احترام و تکریم توسط جامعه هستند.
به گزارش ایرنا، طرح احداث مدرسه 12 کلاسه محمود زینی دومین مدرسه ای است که توسط این خیر و کارآفرین نمونه مراغه ای در این شهرستان احداث می شود.
هم اکنون 43 هزار دانش آموز و سه هزار کادر فرهنگی در 500 مدرسه دولتی و غیر دولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی**انتشاردهنده:عیسی عطاپور**
3077/7487

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.