اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حمید شکری روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات شهرستان با حضور اعضای شورای اسلامی، با تاکید بر ایجاد فضای تعامل بین مسئولان دستگاه های اجرایی اظهار کرد: نگاه دولت به تمام ‌مسئولان و اقشار مختلف نگاه تعاملی است.
وی افزود: در این خصوص همه باید تلاش کنیم تا با همدلی و صمیمیت و به دور از هرگونه حاشیه به شهرستان توجه ویژه ای داشته باشیم چرا که مردم شهرستان لایق بهترین ها هستند.
شکری با اشاره به اهمیت شوراها و جایگاه ویژه آن در تعالیم دینی و قانون اساسی کشور، گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران در مقطعی با برگزاری انتخابات، شوراها را تشکیل داد تا در حل مشکلات مردم یار و یاور مسئولان باشند.
وی با بیان اینکه شوراها منتخب مردم بوده و از جایگاه قانونی برخوردارند، افزود: وظیفه ما مسئولان نیز همکاری با شوراها در حیطه اختیارات است.
فرماندار میانه خاطر نشان کرد: می توان از ظرفیت شوراها به عنوان مشاور در کنار مسئولان بهره برد زیرا شوراها در بطن جامعه بوده و آگاه به مسائل و مشکلات گوناگون مردم هستند.
شکری بر استفاده از امکانات و ظرفیت های محلی در کنار امکانات و اختیارات قانونی برای رفع مشکلات و توسعه شهرستان تاکید کرد و گفت: هنر ما باید این باشد که از ظرفیت‌های مردمی و سرمایه اجتماعی نهایت بهره برداری را بکنیم.
وی مدیریت منابع را اصل مهم در بحث مدیریت و برنامه ریزی دانست و افزود: نیاز و خواسته در شهرستان زیاد است اما منابع محدود و ما باید بر اساس اولویت عمل کنیم.
فرماندار میانه با بیان اینکه شوراها زبان گویای مردم هستند، گفت: با وجود مشکلات نباید ناامید شد زیرا در شهرستان کارهای بزرگی از جمله تخصیص 5 هزار میلیارد ریال برای پروژه های ملی، استانی و ملی استانی بزرگی همچون راه آهن شده است.
وی به هزینه کرد 100 میلیون ریالی دولت برای برخورداری هر خانوار روستایی از گاز و هزینه کرد 360 میلیون ریالی برای برخورداری هر خانوار روستایی از برق و بسیاری از امور دیگر که همه برای خدمات رسانی بیشتر به مردم انجام شده، اشاره کرد.
شکری، امامزاده اسماعیل (ع) میانه را پتانسیلی بزرگ در میانه عنوان کرد و گفت: با ساماندهی اطراف امامزاده اسماعیل (ع) شاهد رونق گردشگری و افزایش درآمدزایی در شهرستان خواهیم بود.
شهرستان میانه با جمعیت 190 هزار نفر ، دارای چهار بخش، پنج شهر، 17 دهستان و بالغ بر 330 پارچه روستاست که در فاصله 165 کیلومتری جنوب شرقی تبریز واقع است.
خبرنگار: زهره غلامی ** انتشار:محمد رستگار
7231/6132/6183

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.