اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، طبیعت صحرائی و کوهستانی ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز یکی از چالش های موقعیت جغرافیایی این مکان است که در اغلب روزهای سال گرد و غبار حاصل از وزش باد، تماشاگران حاضر در ورزشگاه را آزار و اذیت می کند.
معاون امور ورزشی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه طبق توافق بین این اداره کل، سازمان پارک ها و فضای سبز، شهرداری منطقه سه تبریز، کانون هواداران باشگاه تراکتورسازی و سازمان مردم نهاد خانه محیط زیست به انجام رسیده است، گفت: این طرح مهم می تواند چهره کلی ورزشگاه یادگار امام (ره) را دگرگون کند.
حبیب ستوده نژاد اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است مراسم کلنگ زنی این طرح به صورت نمادین با کاشت تعداد 200 نهال با حضور مقامات استانی و شهری طی روزهای آینده برگزار شود.
وی ادامه داد: پیمانکار این طرح مهم و وسیع برعهده شهرداری تبریز است که برای اجرای آن حدود 40 میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز، با اشاره به اینکه پروژه بزرگ انبوه کاری در تپه های یادگام امام(ره) تبریز قرار است تا پایان سال آینده به بهره برداری کامل برسد، اظهار کرد: بر این اساس کاشت تعداد 60 هزار نهال در دستور کار قرار دارد.
محمدحسین حسن زاده، با بیان اینکه امیدواریم با این اقدام بحث های مشارکتی بین فعالان زیست محیطی و هواداران تیم تراکتورسازی تداوم یابد، اظهار کرد: استادیوم یادگار امام (ره) تبریز بهترین نقطه برای معرفی تبریز در ابعاد داخلی و بین المللی است.
وی ادامه داد: به دلیل اهمیت موضوع باید تپه های اطراف این استادیوم را از حالت خشک و صحرایی تغییر داده و جلوه بصری مناسبی به آن بخشیده شود.
حسن زاده با تاکید بر اینکه این اقدام با همکاری ویژه شهرداری منطقه 3 تبریز انجام می شود، گفت: تمامی مراحل این موضوع اعم از کاشت، تامین آب، شبکه آبرسانی و نگهداری به همت مجموعه شهرداری تبریز و سازمان پارک ها و فضای سبز انجام می شود.
وی افزود: انبوه کاری تپه های استادیوم یادگار امام (ره) تبریز حرکتی بزرگ و زمان بر است که پشتیبانی و حمایت کامل از سوی تمام دستگاه های اجرایی آذربایجان شرقی را می طلبد.
حسن زاده با اشاره به نقش مهم هواداران پرشور تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز برای حمایت از این پروژه، گفت: بی شک پتانسیل و ظرفیت های موجود در این زمینه بسیار یاریگر ما خواهد بود، چرا که هواداران این تیم با ثبات قدم و پشتیبانی های خود همواره در کنار حمایت از فوتبال در زمینه های اجتماعی نیز بسیار فرهنگ ساز بوده اند.
به گزارش ایرنا، استادیوم 70 هزار نفری یادگار امام (ره) تبریز در داخل مجموعه ورزشی بزرگ تبریز به مساحت 12هکتار قرار دارد که دارای نشان درجه یک از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا می باشد.
معماری این ورزشگاه از استادیوم فوتبال شهر هیروشیمای ژاپن اقتباس شده و طبقه اول سکوهای تماشاگران آن فاقد ستون بوده و به صورت طبیعی بر روی صخره و تپه های اطراف سوار شده‌ که تنها دو ورزشگاه در جهان با این ویژگی وجود دارد.
ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز هم اکنون میزبانی بازی های تراکتورسازی و ماشین سازی در لیگ برتر را بر عهده دارد.
خبرنگار: سیدیحیی مرتضائی ** انتشار:محمد رستگار
3038/6183

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.