اخبار مرتبط

محمد حسن نوقربانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با توصیف مبانی قانونی مجازات متخلفان تصریح کرد: مطابق ماده 12 قانون تشدید مجازات قاچاق اسلحه و مهمات، وارد کردن، خرید و فروش، نگهداری، حمل و نقل و مخفی کردن آنها جرم محسوب می شود.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس مواد 618 ، 619 و 620 قانون مجازات اسلامی، برای استفاده کنندگان از مواد محترقه و منفجره در اماکن عمومی و معابر و مشخصا در خصوص مهمات جنگی و مواد منفجره، 6 ماه تا 2 سال حبس و در خصوص مواد محترقه و فشنگ شکاری 3 تا 6 ماه حبس پیش بینی شده است.
وی افزود: افرادی که به اتهام اخلال در نظم عمومی در چهارشنبه آخر سال بازداشت شوند ممکن است با صدور قرار قانونی تا پایان تعطیلات در بازداشت بمانند و بعد از اتمام تعطیلات به اتهامات شان رسیدگی می شود.
نوقربانی با اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال اظهار کرد: تعدادی افراد سود جو و فرصت طلب با انگیزه های کسب درآمد و به بهانه چهارشنبه سوری مبادرت به تهیه و توزیع انواع مختلف مواد منفجره و محترقه در بین جوانان و نوجوانان می کنند که غیرقانونی است و با اینگونه افراد برخورد خواهد شد.
وی تصریح کرد: بررسی حوادث و اتفاقات رخ داده در سال های گذشته حاکیست خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری به خانواده ها، افراد خردسال و نوجوانانی که از آثار مرگبار مواد محترقه و آتش زا بی اطلاع هستند ، وارد شده است.
وی ادامه داد: ضروری است خانواده ها نسبت به کنترل و مراقبت از جوانان و نوجوانان خود حساس باشند و بزرگان محله ها در شهرها و روستاها با نیروهای انتظامی، در استمرار نظم و انضباط اجتماعی همکاری کنند.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در98 کیلومتری جنوب غربی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: شهرام ناعم وند ** انتشار دهنده: عیسی عطاپور**
7485/3077

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.