اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مجید احمدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخود دومین محصولی است که بیشترین سطح زیرکشت و تولید را بعد از گندم در هشترود به خود اختصاص داده و در درآمدزایی کشاورزان منطقه نقش موثری دارد و پیش بینی می ‌شود امسال 7800 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان زیر کشت این محصول برود.
وی اضافه کرد: برای کاهش هزینه ‌های تولید و بهبود عملیات زراعی، کشت مکانیزه نخود و استفاده از ارقام جدید با ارتفاع بوته بلند و با عملکرد بیشتر برنامه ریزی شده است.
احمدی گفت: در 220 هکتار از اراضی زیر کشت نخود دیم، ارقام جدید آزکان، آزاد، منصور و عادل در قالب پروژه امنیت غذایی مشترک بین ایران و ایکاردا کشت می شود.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان هشترود از لحاظ سطح زیرکشت و تولید نخود از برترین های آذربایجان شرقی است و نخود یکی از محصولات مهم در تناوب با گندم دیم منطقه مورد توجه قرار دارد از این رو انتظار می ‌رود با ایجاد صنایع تبدیلی در منطقه، کشت این محصول نیز توسعه یابد.
شهرستان هشترود حدود 85 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که پنج هزار هکتار آن را باغات تشکیل می دهد.
در این شهرستان سالانه حدود 230 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی تولید می شود و عمده محصول تولیدی آن گندم است از این رو این شهرستان به انبار غله آذربایجان شرقی شهرت دارد.
شهرستان هشترود با 57 هزار جمعیت و با وسعت یک هزار و 990 کیلومتر مربع در 120 کیلومتری جنوب شرق تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و از شمال با بستان آباد، از شرق با میانه، از غرب با مراغه و از جنوب با چاراویماق همجوار است.
3077/7486
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.