اخبار مرتبط

محبوب نعمتی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نظارت بر 278 واحد تولیدی مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و 67 واحد عرضه آرایشی و بهداشتی، نمونه برداری از 106 واحد تولیدی، توقیف و معدوم‌سازی 4220 کیلوگرم محصولات تولیدی غذایی و بهداشتی، 85 مورد نظارت بر داروخانه‎ها و 30 مورد رسیدگی به شکایات و کمبودهای دارویی نیز از دیگر اقدامات انجام شده توسط معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ایام نوروز است.
وی ادامه داد: امسال اقدامات موثری برای اطلاع رسانی عمومی در خصوص انتشار فهرست داروخانه‌های شبانه روزی، پیشگیری از مسمومیت‌های دارویی و برچسب اصالت و سلامت کالا برای شناسایی کالاهای سلامت محور وارداتی اصیل به خصوص در فضاهای مجازی و میادین شهری انجام شده است.
نعمتی افزود: در ایام نوروز امسال نظارت و بازرسی از مراکز سطح عرضه آرایشی و بهداشتی و داروخانه‌های شبانه روزی، مراکز درمانی و تجهیزات و ملزومات پزشکی بیمارستانی تشدید شد.
وی همچنین تهیه و نصب بنرهایی با موضوع فهرست داروخانه‌های شبانه روزی تبریز، شناسایی محصولات غیر مجاز و قاچاق آرایشی و بهداشتی و نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای با هماهنگی مرکز سلامت شهرداری تبریز و چاپ و توزیع بیش از 10 هزار بروشور اطلاع رسانی بهداشتی، ایمنی و پیشگیری از مسمومیت را از جمله اقدامات انجام شده در نوروز 98 عنوان کرد.
3093/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.