اخبار مرتبط

'مرتضی آبدار' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با تقویت ظرفیت های گردشگری شهرستان های استان در نوروز 98، شاهد افزایش اقامت گردشگران نوروزی در سایر شهرستان ها بودیم به طوری که طی این ایام شهرستان های جلفا، مراغه و کلیبر پس از تبریز جزو مقاصد اصلی گردشگران بود.
وی در ارتباط با استقبال گردشگران نوروزی از اماکن تاریخی و موزه های تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی استان نیز اظهار داشت: 240 هزار و 344 بازدید از اماکن مذکور ثبت شده است.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان با بیان اینکه کلیسای سنت استپانوس و موزه آذربایجان طی ایام نوروز 98 بیشترین بازدید را داشتند، ادامه داد: کلیسای سنت استپانوس با 39 هزار و 201 بازدید و موزه آذربایجان با 25 هزار و 734 بازدید طی ایام نوروز در صدر اماکن پربازدید استان و همچنین موزه قاجار و مشروطه به ترتیب در جایگاه سوم و چهارم قرار گرفتند.
وی در ارتباط با میزان ترافیک در محورهای مواصلاتی استان، براساس گزارش ارائه شده توسط کمیته حمل و نقل و ترافیک ستاد، اضافه کرد: محورهای مواصلاتی استان از 25 اسفند ماه سال 97 تا پایان روز 16 فروردین 98، شاهد تردد 16 میلیون و 466 هزار و 12 خودرو بود.
آبدار در خصوص بازدیدهای نظارتی مستمر ستاد خدمات سفر استان نیز گفت: در تعطیلات نوروز، برای بهبود و ارتقای خدمات سفر، 2 هزار و 479 فقره بازدید نظارتی از مراکز مختلف و تاسیسات گردشگری انجام و منجر به صدور 84 مورد تشویق، 117 مورد تذکر و 3 مورد اخطار شد.
6120/3071
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.