اخبار مرتبط

صفر شاسفند روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به بررسی 523 طرح سرمایه گذاری و درخواست تمدید، اجاره و خلع ید در این نشست ها، گفت: میزان اشتغال پیش بینی شده بر اساس طرح های ارایه شده 5 هزار و 728 فرصت شغلی است.
وی با اعلام اینکه 55 درصد معادل 1246 میلیارد تومان از سرمایه داخلی جذب شده در بخش صنعتی منطقه اتفاق افتاده است، افزود: بخش گردشگری با سهم 22 درصدی و جذب 496 میلیارد تومان، بخش کشاورزی با سهم 20 درصدی و جذب 455 میلیارد تومان و بخش تجاری با سهم 2 درصدی و جذب 72 میلیارد تومان در رده های بعدی قرار دارند.
شاسفند خاطرنشان کرد: کل سرمایه خارجی جذب شده در منطقه در سال گذشته مربوط به بخش صنعتی است.
وی گفت: از 523 طرح سرمایه گذاری و درخواست تمدید، اجاره و خلع ید بررسی شده در نشست های سال گذشته کمیسیون اقتصادی منطقه آزاد ارس، 434 طرح مصوب شده و 89 طرح مصوب نشده است.
منطقه آزاد ارس با 51 هزار هکتار وسعت در شمالغرب کشور واقع شده و بیش از 60 شرکت خارجی و 400 شرکت داخلی در این منطقه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
معافیت های مالیاتی 20 ساله، واگذاری زمین به افرادی که در بخش تولید فعالیت می کنند با اقساط دراز مدت، همچنین ارائه تسهیلات بانکی و امکان واردات مواد اولیه و ماشین‌آلات بدون اخذ عوارض از مشوق های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس به شمار می رود.
3071
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.