اخبار مرتبط

یعقوب طالبی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گردشگران و مسافران نوروزی در این ایام از آثار تاریخی، جاذبه های طبیعی و گردشگری و نیز آثار دست ساز و صنایع دستی این شهرستان دیدن کردند.
وی به بازدید 34هزار و 616 نفر از رصدخانه مراغه به عنوان جاذبه فرهنگی تاریخی در طول این مدت اشاره کرد و گفت: این رصدخانه تاریخی به عنوان سومین اثر پربازدید آذربایجان شرقی در این ایام مورد توجه گردشگران بود.
طالبی اضافه کرد: در جاذبه های طبیعی نیز غار هامپوئیل با 60 هزار و 141 نفر بیشترین بازدیدکنندگان را داشته است.
وی به افزایش 28 درصدی آمار اقامت های نوروزی در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: هتل ها، میهمان پذیرها، مسافرخانه ها و اماکن بوم گردی شهرستان در طول این مدت بیشترین اقامت را داشته اند.
وی ادامه داد: امسال زائرسرای چکان نیز پذیرای گردشگران نوروزی بود.
طالبی به افزایش 25 درصدی در بازدید از جاذبه های مذهبی اشاره کرد و گفت: در تعطیلات نوروزی امسال از امامزاده سید ابراهیم (ع) چکان 43 هزار و 774 نفر بازدید کردند که بیشتر این بازدید ها در روزهای 29 اسفند، سیزدهم فروردین، رحلت حضرت زینب کبری (س) و امام موسی کاظم (ع) بوده است.
وی اقامتگاه‌ های بوم‌ گردی را زمینه‌ ساز توسعه پایدار گردشگری دانست و افزود: 14 اقامتگاه بوم گردی مجوز دار در شهرستان فعال هستند و گردشگران و مسافران نوروزی در این ایام از هشت اقامتگاه استفاده کرده اند.
وی گفت: امسال گردشگرانی از کشورهای خارجی فرانسه و اتریش نیز به مراغه سفر کرده بودند که گردشگران اتریشی در خانه های بوم گردی اقامت داشتند.
وی به افزایش 20 درصدی بازدیدها از جاذبه های دست ساز شهرستان اشاره کرد و گفت: در طول این مدت 92 هزار و 233 نفر از سدعلویان و روستاهای بالا دست این سد دیدن کردند.
وی به افزایش 9 درصدی بازدید از موزه های ایلخانی نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: به رغم فروش بلیت برای بازدید از این موزه ها، امسال شاهد افزایش بازدید کننده از این موزه بودیم.
شهرستان مراغه با حدود 515 اثر تاریخی و تپه های شناسایی شده جزو 10 شهر دارای بافت غنی تاریخی و فرهنگی در کشور محسوب می شود که حدود 300 اثر تاریخی آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.