اخبار مرتبط

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از استقبال چشمگیر گردشگران نوروزی 98 از اقامتگاه های بوم گردی کلیبر و خداآفرین خبر داد.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار با اعلام این خبر اظهار کرد: شهرستان‌های "کلیبر" و "خداآفرین" به ‌واسطه ظرفیت‌های مختلف گردشگری اعم از طبیعت‌گردی، وجود آثار تاریخی، جنگل‌های سرسبز و خوش آب و هوای منطقه ارسباران، اماکن زیارتی، آب گرم معدنی ‌و صنایع‌دستی همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی استان قرار گرفته است.
وی با اشاره به میزان اقامت گردشگران نوروز 98 در این شهرستان‌ها، افزود: شهرستان کلیبر و خداآفرین از نخستین روز سال 98 تا پایان روز نهم فروردین پذیرای 11 هزار و 541 گردشگر در مراکز اقامتی خود اعم از هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیرها، و اقامتگاه های بوم گردی بوده است.
وی با اشاره به فعالیت اقامتگاه‌های بوم گردی و اقامت گزینی گردشگران در این مکان‌ها و آشنایی بیشتر گردشگران با فرهنگ اصیل روستایی منطقه، ادامه داد: شهرستان کلیبر و خداآفرین به واسطه قرارگرفتن در منطقه ای خوش آب و هوا در ارسباران با 85 اقامتگاه بوم گردی نوروز امسال نیز همچون سنوات گذشته پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است، بطوری‌که اقامتگاه های این منطقه تا پایان روز نهم فروردین میزبان چهار هزار و 105 گردشگر بوده است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به استقبال گردشگران نوروزی 98 از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و تفریحی این منطقه، اظهار کرد: از نخستین روز سال 98 تا پایان روز نهم فروردین از اماکن تاریخی، فرهنگی و تفریحی شهرستان های کلیبر و خداآفرین 52 هزار و 150 مورد بازدید به عمل آمده است.
وی در پایان به نظارت مستمر تیم‌های نظارتی ستاد اجرایی نوروز شهرستان بر عملکرد مراکز خدماتی نیز اشاره کرد و گفت: تیم های نظارتی استان و شهرستان، طی روز های اعلام شده، از مراکز اقامتی، پذیرائی بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و سایر مراکز،161 فقره بازدید به عمل آورده اند.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.