اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مرتضی آبدار روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نوروز امسال شاهد استقبال قابل توجه گردشگران از جاذبه های گردشگری استان بودیم، افزود: از 25 اسفند تا پایان روز هشتم فروردین یک میلیون و 880 هزار و 103 نفر از مراکز تاریخی، تفریحی و توریستی استان دیدن کرده اند.
وی کلیسای سنت استپانوس در شهرستان جلفا و موزه آذربایجان در تبریز را پربازدیدترین مراکز گردشگری آذربایجان شرقی اعلام و اضافه کرد: در مدت یاد شده کلیسای سنت استپانوس با 22 هزار و 70 بازدید و موزه آذربایجان با 15 هزار و 573 بازدید در صدر پربازدید ترین جاذبه های گردشگری استان قرار دارند.
آبدار ادامه داد: رصدخانه مراغه با 14 هزار و 443 بازدید و موزه قاجار تبریز با 12 هزار و 944 بازدید به ترتیب در جایگاه سوم و چهارم این فهرست قرار گرفته اند.
وی به میزان بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی تحت نظارت میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در روزهای 29 اسفند تا هشتم فروردین 98 اشاره کرد و گفت: در این مدت 117 هزار و 719 بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی تحت نظارت این اداره کل به عمل آمده است.
آبدار با بیان اینکه آذربایجان شرقی در این مدت پذیرای 315 هزار و 189 گردشگر در اقامتگاه های استان اعم از هتل، هتل آپارتمان، مهمان پذیرها، تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش پرورش و اقامتگاه های بوم گردی بوده است، افزود: تلاش همه دست اندرکاران ستاد اجرایی خدمات سفر استان ارایه خدمات بهینه به مسافران نوروزی است.
وی از یک هزار و 691 مورد بازدید نظارتی هیات نظارت ستاد خدمات اجرایی سفر از تاسیسات گردشگری و سایر مراکز ارایه دهنده خدمات به گردشگران در سطح استان خبر داد و گفت: ستاد نظارتی خدمات سفر آذربایجان شرقی در طول ایام عید از 499 مرکز اقامتی، 599 مورد تاسیسات گردشگری بین راهی و 268 دفتر خدمات مسافرتی بازدید به عمل آورده است.
آبدار ادامه داد: بازدیدهای مذکور منجر به صدور 47 تشویق، 95 تذکر و دو اخطار کتبی شده است.
به گزارش ایرنا، آذربایجان شرقی با داشتن حدود یکهزار و 800 اثر تاریخی، فرهنگی و ابنیه های گردشگری جزو 5 استان برتر گردشگری ایران به شمار می رود.
3077/3038
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.