اخبار مرتبط

حیدر جلال زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این در حالیست که میزان صادرات کالا از گمرک مراغه در سال 96، حدود 19 میلیون دلار بود.
وی گفت: کشورهای عراق، ترکیه، گرجستان، افغانستان، ارمنستان، آذربایجان، بلغارستان، ایتالیا، اسپانیا، یونان، پاکستان، رومانی، ترکمنستان، قبرس و قزاقستان مقصد کالاهای صادراتی از این گمرک بودند.
وی ادامه داد: در سال 97، 70 هزار و 553 تن کالا به وسیله سه هزار و 441 دستگاه کامیون و در قالب یک هزار و 485 فقره اظهارنامه صادراتی به این کشورها صادر شده است.
جلال زاده اضافه کرد: این کالا‌ها شامل تولیدات صنعتی شیشه جام، آینه، کربنات سدیم، سولفات آمونیوم، محصولات فولادی و محصولات کشاورزی و تبدیلی از جمله انواع کشمش، سیب و آرد گندم بود که بیشتر به سه کشور عراق، ترکیه و گرجستان صادر شد.
به گزارش ایرنا، گمرک مراغه از آذرماه 1375 و به‌ منظور تسریع در تشریفات گمرکی و صادرات خشکبار مراغه و شهرستان ‌های مجاور کار خود را آغاز کرد.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و از ظرفیت های مناسبی در بخش صادرات محصولات غیرنفتی از جمله صنایع تبدیلی، صنعتی و کشاورزی برخوردار است.
3077/7487
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.