به گزارش ایرنا، امین امینیان روز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان به رتبه اول هشترود در برداشت گندم و جذب تسهیلات مکانیزاسیون در آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: سال گذشته 160 میلیون تن گندم معادل 30 درصد محصول گندم استان در هشترود برداشت شد و 13 میلیارد و 681 میلیون تومان برای مکانیزه کردن کشاورزی در شهرستان هزینه شد.
وی همچنین خام فروشی مواد استخراج شده از معادن هشترود را ممنوع عنوان کرد و گفت: برداشت معادن در حال حاضر بجز تخریب جاده های روستایی و طبیعت و محیط زیست چیزی عاید این شهرستان نکرده است.
امینیان از حل مشکل مجوز سنگ های تزئینی مرمر کریم آباد خبر داد و گفت: سال آینده مجتمع مس قاضی کندی افتتاح و برای بیش از 200 نفر اشتغالزایی خواهد شد و تاکنون 40 میلیارد تومان در این مجتمع سرمایه گذاری شده است.
وی از حل مشکل پالایشگاه نفت ارکان پارس این شهرستان نیز خبر داد و افزود: تسهیلات این شرکت پرداخت شده و از اوایل سال آینده شروع به کار خواهد کرد.
فرماندار هشترود همچنین از وضعیت بد آسفالت محور ارتباطی این شهرستان با مراغه انتقاد کرد و افزود: برای روکش آسفالت این 15 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که با مساعد شدن شرایط جوی عملیات آسفالت ریزی شروع می شود.
شهرستان هشترود با 57 هزار جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرق تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7486
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.