علی امیری راد روز سه شنبه در گردهمایی همیاران طبیعت با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی جزو وظایف قانونی شوراها و دهیاران است، افزود: آنها باید برای حفاظت و صیانت از طبیعت به ویژه در روستاهای جنگل نشین و گردشگر پذیر و در مواقع بحرانی از جمله آتش سوزی به عنوان همیار طبیعت تلاش کنند.
وی با بیان اینکه 71 هزار هکتار از جنگل های ارسباران در شهرستان خداآفرین واقع شده است و 62 هزار هکتار مرتع در این شهرستان وجود دارد، اظهار داشت: برگزاری کارگاه های آموزشی برای گروه های هدف، فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی، راهنمایی گردشگران و تشکیل اکیپ های گشت و بازرسی متشکل از همیاران طبیعت در مناطق گردشگری می تواند مانع از تخریب محیط زیست شود.
امیری راد، منابع طبیعی را زیربنای توسعه پایدار جوامع دانست و ادامه داد: جنگل ها و مراتع، بستری برای توسعه اقتصادی و اجتماعی هستند که باید برای نسل های آینده حفظ شود.
وی توسعه شهرستان را در گروی حمایت از گردشگران و رونق گردشگری دانست که تلاش برای حفاظت از جنگل ها و مراتع و منابع طبیعی برای رونق گردشگری و استفاده از آن به عنوان صنعت پاک و سودآور ضرورت دارد.
به گزارش ایرنا، معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت مدیرکل منابع طبیعی آذربایجان شرقی نیز در این گردهمایی، حفظ ، احیا، توسعه و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی را جزو وظایف سازمانی این مجموعه نام برد و گفت: حفاظت از جنگل ها به ویژه جنگل های ارسباران به عنوان بزرگترین نعمت الهی باید نهادینه شود.
علی تقی زاده با تاکید بر لزوم شناسایی، تجهیز و ساماندهی مناطق بحرانی در معرض آتش سوزی، افزود: بهره برداران باید در حفاظت از مراتع بیشتر تلاش کنند.
به گفته وی به منظور حفاظت از منابع طبیعی کارت همیار طبیعت افتخاری به روسای ادارات، دانش آموزان و علاقمندان صادر شود.
شهرستان خداآفرین با جمعیت 35 هزار نفری در فاصله 220 کیلومتری تبریز و در نوار مرزی رود ارس واقع شده است.
/3038/ 7468/518
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.