به گزارش ایرنا، احد جودی روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی عجب شیر اظهار داشت: ادامه این روند موجب خواهد شد تا در 30 سال آتی به ‌جای مدرسه، خانه سالمندان بسازیم.
وی با بیان اینکه 99.7 درصد وقایع حیاتی استان در وقت قانونی ثبت می شود، گفت: این در حالی است که میانگین ثبت وقایع حیاتی در کشور 98.7 درصد است.
جودی افزود: در 11ماه گذشته امسال 57 هزار و 119 تولد در استان ثبت شده و در مقابل 20 هزار و 750 نفر فوت شده اند.
وی نسبت ازدواج به طلاق در آذربایجان شرقی را 3.1 اعلام کرد و افزود: در این مدت 27 هزار و 780ازدواج و هشت هزار و 888 طلاق در استان ثبت شده است.
وی گفت: سازمان ثبت احوال یک نهاد زیرساختی مهم و حاکمیتی در صدور اسناد هویتی، تولید و نشر آمار جمعیتی و ثبت وقایع حیاتی است و این سازمان پویا باید تولید آمار به هنگام را با قوت و حساسیت دنبال کند.
مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی بیان کرد: نگاه به ثبت احوال باید از تک وظیفه ای و صدور سجلی تغییر یافته و با تقویت زیرساخت ها، جایگاه واقعی این سازمان در برنامه ریزی و تصمیم سازی احیا شود.
جودی تصریح کرد: در سند چشم انداز 20 ساله نظام، ثبت وقایع حیاتی چهارگانه باید به 100 درصد برسد و اسناد هویتی جعل ناپذیر، ارائه خدمات الکترونیکی و مکانیزه شدن اسناد به طور کامل نهادینه و عملیاتی شود.
وی همچنین با بیان اینکه 99.7 درصد وقایع حیاتی عجب شیر در وقت قانونی ثبت شده گفت: در 11 ماه گذشته امسال یک هزار و 171 نفر در شهرستان متولدو 349 فوت شده اند.
وی نسبت ازدواج به طلاق در این شهرستان را 4.7 اعلام کرد و افزود: در این مدت 502 ازدواج و 107 طلاق ثبت شده است.
فرماندار شهرستان عجب شیر نیز در این جلسه با اشاره به اجرای آئین نامه های قانون ثبت احوال که ناظر به همکاری و نحوه استفاده از خدمات افراد ، سازمانها ، ارگان ها و نهادهاست، گفت: باید از تمامی ظرفیت ها و امکانات در ارائه خدمات سجلّی و پوشش ثبت وقایع حیاتی و جلوگیری از دیرثبتی و کم ثبتی استفاده کرد.
عادل اصغرپور افزود: لازم است ساز و کارها و شیوه های اجرایی مناسب تهیه و تدوین شود تا شاهد رویه های اجرایی متناسب و یکسان در ادارات ثبت احوال باشیم.
وی افزود: اسناد سجلی مهمترین سند هویتی یک فرد در هر جامعه است که نقش اساسی در برنامه ریزی ها و هدف گذاری های خرد و کلان آن جامعه دارد به همین دلیل اجرای دقیق و به موقع ثبت وقایع حیاتی می تواند در پردازش اطلاعات و آمار موثر و مفید باشد.
جمعیت آذربایجان شرقی براساس سرشماری 1395، بیش از سه میلیون و 900 هزار نفر اعلام شد.
شهرستان عجب شیر نیز با 71 هزار جمعیت در 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز این استان واقع است.
3077/7485
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.