اخبار مرتبط

جواد رحمتی روز دوشنبه در نشست تبیین برنامه‌های صنعت برق جهت گذر از پیک بار تابستان 1398، با اشاره به اینکه در برنامه‌های جاری و مصوب، بخش صنعت بیشترین سهمیه مصرف برق(35مگاوات) را به خود اختصاص داده است، لزوم توجه و برنامه‌ریزی دقیق در بخش تولید را یادآور شد.
وی همچنین بر ضرورت اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و انجام هماهنگی‌های لازم در بخش‌های کشاورزی، اداری و اقداماتی از قبیل تغییر ساعات کار ادارات و به کارگیری دیزل ژنراتورهای ادارات در ساعات اوج بار روزانه قبل از شروع دوره بحران تأکید کرد.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه 30 درصد مصرف پیک روزانه در فصل تابستان مربوط به سرمایش است، لزوم فرهنگ‌سازی و آشنایی مردم با بحران‌های پیش ‌رو و ارائه راهکارهای پیشگیری به صورت علمی و ترویج انرژی‌های جایگزین را پراهمیت دانست و خواستار همکاری تنگاتنگ صدا و سیما به منظور فرهنگ‌سازی و آموزش شهروندان در این زمینه شد.
وی اجرای طرح‌های تشویقی برای آحاد مردم و ادارات در زمینه تولید برق از انرژی خورشیدی را از مهم‌ترین برنامه‌های استان برای آینده عنوان کرد.
در این جلسه که به منظور برنامه‌ریزی مدیریت مصرف پیک تابستان سال آینده با حضور دستگاه‌های مجری تشکیل شده بود، وضعیت انرژی الکتریکی در کشور و چالش‌های صنعت برق، عملکرد برنامه‌های پاسخگویی بار در سال 97، برنامه‌های گذر از پیک تابستان 98، پیشنهادها و انتظارات جهت کاهش پیک مصرف برق در تابستان 98 مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
همچنین برنامه‌های‌ جاری پاسخگویی بار و مصوب برای عبور از پیک بار سال 98 بدون خاموشی با جزئیات تمام بررسی شد که سهم شهرستان تبریز از این 2 برنامه 110 مگاوات اعلام و مقرر شد در بخش‌های صنعتی، کشاورزی، تجاری، اداری، مولدهای خود تامین و همچنین از طریق اصلاح تعرفه، بهینه سازی مصرف و فناوری نوین برنامه‌ریزی و عملیاتی شود.
در ادامه ضرورت‌های عبور از پیک بار تابستان از نگاه بهره‌بردار، بررسی و 137 منطقه بحرانی جهت احداث پست های هوایی و ضرورت احداث 13 پست فوق توزیع تایید شد.
در این نشست مقرر شد شهرداری همکاری لازم را با شرکت توزیع برق به منظور توسعه شبکه، رفع افت ولتاژ و تعدیل بار برای سال 98 در زمینه تسهیل صدور مجوزهای حفاری در سطح شهر به عمل آورد.
6120/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.