اخبار مرتبط

به گزارش یکشنبه ایرنا، رضا حسینی بقانام در جمع خبرنگاران گفت: گروه «هارای» از سال ۱۳۷۷ تشکیل شده و در ۲۰ سال اخیر همواره در عرصه موسیقی فعال بوده است.
وی هدف اصلی این گروه را ارائه کاری متفاوت، هنری با کیفیت و در عین حال مساعد با روحیه مخاطب حرفه ای موسیقی بیان کرد.
وی در ارتباط با کنسرت های متعدد این گروه در کشورهای مختلف اظهار کرد: در کشورهای بسیاری همچون ترکیه، نروژ و آلمان کنسرت برگزار کرده ایم و اجراهای ما با استقبال ویژه مخاطبان روبه رو شدیم.
حسینی بقانام با اشاره به اولین برنامه اجرای کنسرت گروه «هارای» در تالار معلم که با استقبال خوب مردم مواجه شد، اعلام کرد: 12 نوازنده و ۲ خواننده گروه را همراهی می کنند.
وی توضیح داد: در اجرای صحنه ای آتی گروه «هارای» در تالار اقبال آذر، ریتم ها کمی تغییر یافته و موغام آذربایجانی توسط نادر رامدل و سعید شوقی اجرا می شود.
حسینی بقانام ادامه داد: سبک ما در آذربایجان با سایر گروه ها متفاوت است به این معنا که در این دوره آهنگ های تبریز را بازسازی و بازخوانی و تنظیمات به‌روزی را به آن اضافه کرده ایم.
سرپرست گروه موسیقی «هارای» بیان کرد: پرفروش ترین کنسرت ما طی سال های گذشته به مدت سه روز در تالار معلم بود که با استقبال پر شور مردم همراه شد.
وی با بیان اینکه موسیقی در میان ملل مختلف جهان از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است، بیان کرد:
جایگاه موسیقی آذربایجان در استان ما همواره در حال تغییر و به روز شدن است.
وی گفت: موسیقی هر دوره ای مجبور بوده که خود را با شرایط جامعه وفق دهد و طبق خواسته مخاطب اجرا شود، گاهی برخی از اجراها با اینکه عمدتا مخاطب پسند محسوب می شود ولی هنری بودنش نامعلوم است.
سرپرست گروه موسیقی «هارای» در ارتباط با استقبال مخاطبان از کنسرت های بومی گفت: در سال های اخیر مخاطبان استقبال قابل توجهی از موسیقی گروه های هنری داشتند ولی این موضوع اخیرا کم رنگ تر شده به نوعی که موسیقی های غیربومی در الویت سبد فرهنگی قرار گرفته است.
حسینی بقا نام به کمبود امکانات و تجهیزات تمرین و اجرای موسیقی اشاره کرد و افزود: متاسفانه هیچ ارگانی حامی موسیقی نیست و وضعیت نامناسب سالن ها با هزینه های سرسام آور، مشکلات جدی برای این هنر مردمی به وجود می آورد.
سرپرست گروه موسیقی «هارای» ادامه داد: گروه «هارای» یک آلبوم صوتی به نام حسرت و ۷ آلبوم تصویری دارد.
آرش حاج ابراهیمی، نوازنده عود گروه هارای نیز در ادامه این نشست گفت: شروع نوازندگی عود توسط من در گروه «هارای» به زمان نیاز گروه به صدای بم بر می گردد که با تمرین های مکرر در این راستا در نهایت توانستم موفق شوم.
وی ادامه داد: تنظیم آرنژمان، ساز بندی گروه موسیقی «هارای» در این کنسرت بر عهده وحید صدری و من بوده که با دقت های لازم و بررسی های صورت گرفته، قالب های موسیقی آذربایجانی در زمان اجرا حفظ خواهد شد.
حاج ابراهیمی یادآوری کرد: ایده و تفکرهای مناسب باعث آفرینش گروه «هارای» شد تا به سبکی متفاوت تر از بقیه گروه ها اجرا کنیم و به نظر این متفاوت بودن باعث موفقیت ما تاکنون شده است.
اجرای صحنه ای گروه «هارای» ۲۰ اسفند ماه سال ۱۳۹۷ از ساعت۲۰:۳۰ در تالار اقبال آذر موسسه بین المللی الف به سرپرستی رضا حسینی بقانام به صحنه می رود.
9917/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.