اخبار مرتبط

غلامرضا رسول زاده روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: هم اکنون راه های اصلی و فرعی استان و آزاد راه تبریز - زنجان با تلاش شبانه روزی راهداران باز است، ولی با توجه به لغزندگی سطح جاده ها، رفت و آمد در آن ها به کندی، با سرعت پایین و با احتیاط انجام می شود.
وی با بیان اینکه ماموران راهداری با استفاده از دستگاه های برف روب و نمک پاش در حال برف روبی و نمک پاشی راه های ارتباطی اصلی و فرعی هستند، یادآوری کرد: با توجه به ادامه بارش برف، کولاک و مه تا امشب، بازگشایی راه های روستایی میسر نخواهد شد.
مسئول هماهنگی برف روبی راه های آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون در تمامی راه های استان پدیده کولاک و مه حاکم بوده و رانندگان برای رفت و آمد در آن ها باید خودروی خود را به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مجهز کنند.
رسول زاده ادامه داد: رفت و آمد در گردنه های برفگیر و مناطق کوهستانی بدون زنجیر چرخ میسر نبوده و رانندگان از رفت و آمد غیر ضروری در این مناطق خودداری کنند.
وی گفت: برف روبی و نمک پاشی راه های ارتباطی اصلی و فرعی آذربایجان شرقی با حضور حدود 800 نفر از عوامل راهداری و با استفاده از 600 دستگاه سبک و سنگین انجام می شود.
آذربایجان شرقی دارای 142 دهستان و 2 هزار و 706 روستا بوده و حدود یک میلیون و 145 هزار و 442 نفر در این روستاها سکونت دارند.
طرح راهداری زمستانی از اول آذر تا پایان اسفند با استفاده از 362 دستگاه نمک پاش و برف روب اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و 191 دستگاه اجاره ای این اداره کل در آذربایجان شرقی اجرا می شود.
این استان دارای 235 کیلومتر آزاد راه، 453 کیلومتر بزرگراه، 922 کیلومتر راه اصلی، 2 هزار و 75 کیلومتر راه فرعی و 10 هزار و 441 کیلومتر راه روستایی است.
8023/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.