اخبار مرتبط

سرپرست تیم ملی سپک تاکرای جوانان کشور در حاشیه برپایی این اردوی آمادگی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اردوی آماده سازی سومین اردوی تیم ملی جوانان برای حضور قدرتمن در رقابت های بین المللی و آسیایی است.
غلامرضا عبدی افزود: این اردوی آماده سازی به مدت چهار در سالن ورزشی حجاب و شهدای خیبر مراغه ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: در این اردو، حمید جعفرپور به عنوان سرمربی از استان فارس، مصطفی جعفری به عنوان مربی از استان مرکزی، امیرمختار عسگرپور به عنوان مربی از استان کرمان و حمیدرضا زارعی به عنوان مربی از استان مازندران حضور دارند.
عبدی اضافه کرد: همچنین سه اردوی دیگر نیز برای آمادگی هرچه بیشتر تیم ملی در استان های مختلف کشور برپا می شود از این رو برگزاری اردوهای آماده سازی در کیش، همدان و خراسان جنوبی قطعی شده است.
**
سرمربی تیم ملی سپک تاکرای جوانان نیز گفت: این دوره از اردوی تیم ملی برای آماده سازی بازیکنان جهت حضور در مسابقات آسیایی تایوان در مرداد سال 98 است.
حمید جعفرپور افزود: در این اردو، 37 بازکن زیر 18 سال از 9 استان کشور به تمرینات آماده سازی می پردازند.
وی ادامه داد: این بازیکنان از درون مسابقات زیر 18 سال کشور و نیز المپیاد استعدادیابی سپک تاکرا انتخاب و به این اردو دعوت شده اند.
جعفرپور اضافه کرد: در پایان این مرحله از اردوی آماده سازی، 15 بازیکن برای حضور در چهارمین اردوی آماده سازی به تیم ملی جوانان دعوت خواهند شد.
وی با اشاره به وضعیت مناسب میزبانی مراغه از اردوی تیم ملی افزود: زیرساخت ها و امکانات مناسب ورزشی و رفاهی در اختیار بازیکنان و کادرفنی تیم ملی قرار گرفته و میزبانی مراغه به نحو شایسته و بسیار مناسب بوده است.
**
رئیس هیات انجمن های ورزشی آذربایجان شرقی نیز با اشاره به میزبانی مراغه از سومین اردوی تیم ملی جوانان کشورمان گفت: این شهرستان قطب سپک تاکرای کشور بوده و تاکنون میزبان اردوها و مسابقات متعدد این رشته مفرح ورزشی بوده است.
هوشنگ سروش افزود: با وجود توسعه رشته های انجمن های ورزشی از جمله سپک تاکرا در سال های اخیر در این استان، کمبود برخی لوازم ورزشی که بیشتر آنها وارداتی است، ورزشکاران را رنج می دهد.
وی ادامه داد: تخصیص اعتبارات بیشتر، مشارکت بخش خصوصی و حمایت مسئولان از این رشته ها می تواند زمینه ساز ترویج و توسعه این رشته های مفرح و جذاب برای جوانان شود.
وی با اشاره به وضعیت انجمن های ورزشی آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون 16 هیات شهرستان با حدود یک هزار و 500 ورزشکار فعال هستند که سپک تاکرا بخش اعظمی از ورزشکاران علاقه مند را تشکیل می دهد.
**
رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه نیز با تاکید بر حمایت از توسعه رشته های ورزشی گفت: سپک تاکرا به عنوان ورزشی مفرح و جذاب در بین قشر جوان و نوجوان از اولویت های ورزش این شهرستان است.
مهدی نوائی افزود: برگزاری مسابقات کشوری، برگزاری اردوهای تیم های ملی و نیز دعوت بازیکنان نوجوان و جوان به تیم های ملی کشورمان در این رشته نشان دهنده ظرفیت های مناسب موجود این شهرستان است.
وی اضافه کرد: اداره ورزش و جوانان نیز در ارائه و تخصیص زیرساخت ها و امکنات ورزشی برای توسعه ورزش های قهرمانی را اولویت و راهبرد خود می داند.
حدود 6 هزار و 200 ورزشکار سازمان یافته در قالب 88 هیات ورزشی در شهرستان مراغه فعالیت می کنند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.