به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی منطقه آزاد ارس، محسن نریمان در این دیدار اظهار داشت: روابط 2 کشور دیرینه و همواره در حال توسعه است.
وی همچنین در این سفر در راس هیات اقتصادی با واصف طالب‌اف، رییس مجلس عالی جمهوری آذربایجان دیدار و توسعه روابط اقتصادی را از اهداف این سفر خواند.
نریمان همچنین با حضور در کنسولگری کشورمان در جمهوری نخجوان سالن تاریخ روابط ایران و نخجوان را افتتاح کرد.
وی در این سفر یک روزه با معاون کمیته دولتی گمرک، معاون وزیر فرهنگ و معاون وزیر جوانان و ورزش نیز دیدار و گفت و گو کرد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس در بدو ورود به خاک جمهوری خودمختار نخجوان با استقبال منصور آیرم از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان، موزه حیدر علی اف و مرکز تجارت این جمهوری بازدید کرد.
نریمان همچنین از کارخانه‌های سنگبری، تولید لوله و اتصالات upvc، تولید مبل و کارخانه تولید سیگار، مراکز نمایشگاهی و فرهنگی و تاریخی، موزه‌های فرش، موزه تاریخی و معماری، مرکز فیزیوتراپی دوزداغ نیز بازدید کرد.
در این سفر کاری جمعی از سرمایه‌گذاران و مدیران، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس را همراهی کردند.
منطقه آزاد ارس در چهار محدوده منفصل در شمال غرب ایران و 135 کیلومتری تبریز واقع بوده و با نخجوان از طریق محدوده جلفا با ارمنستان از راه محدوده نوردوز و با آذربایجان از طریق محدوده قلی بیگلو و خداآفرین هم مرز است.
منطقه آزاد ارس با 51 هزار هکتار وسعت شامل بخش هایی در شمالغرب ایران در نقطه صفر مرزی و در مجاورت با کشور ارمنستان، جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان استقرار یافته است.
3093/6120/3071
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.