اخبار مرتبط

به گزارش چهارشنبه ایرنا، جواد رحمتی در کارگاه آموزشی مدیریت سوانح و بلایای آذربایجان شرقی بر ضرورت پیشگیری از بلایای طبیعی در این استان تاکید کرد و افزود: در حوزه بحران و بلایای طبیعی لزوم پیشگیری از بلایای طبیعی در آذربایجان شرقی هم پیشگیری بهتر از درمان است.
وی گفت : باید با هماهنگی و هم افزایی و ارتقای آگاهی در مدیریت بحران تمهیدات لازم اندیشیده شود چرا که شناخت کافی از بحران و اقدامات پیشگیرانه موجب کاهش تلفات در بلایای طبیعی خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ادامه داد : به دلیل وضع خاصی که در مناطق جغرافیایی استان وجود دارد باید در حوزه مدیریت بحران به صورت کارشناسی اقدام شود.
رحمتی گفت : مکان یابی ،طراحی و اجرای درست طرح ها مواردی هستند که در دست مدیران شهری و دستگاههای اجرایی است و باید برای مقابله با اتفاقات غیر مترقبه، آموزش های لازم به بخش های مختلف حتی در حفظ اموال عمومی داده شود.
رئیس مرکز توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت بحران کشور هم در این نشست با اشاره به ضرورت تعامل مدیران و دستگاه های زیرمجموعه در این حوزه گفت: ثمره این تعامل انسجام و سرعت در انجام امور است که باعث رضایتمندی مردم هم می شود.
بهنام نظری ، هدف اصلی از برگزاری کلاس های آموزشی را افزایش آگاهی و هماهنگی و هم افزایی نیروهای سازمان در مواقع لزوم دانست.
وی اضافه کرد: کشور ما جزو 10 کشور حادثه خیز دنیاست که نیاز به برنامه ریزی، پیش بینی و پیشگیری در این زمینه داریم تا بتوانیم از تلفات و خطرات احتمالی بعدی بکاهیم .
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.