اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، فرشاد رستمی روز دوشنبه در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان مرند، گردشگری را موضوع فرابخشی دانست و افزود: هدف از تشکیل کمیته ها، همکاری و هماهنگی نهادها با یکدیگر است چون که به صورت تک بعدی نمی توان برای اهداف گردشگری اقدام کرد.
وی اظهار داشت: شهرستان مرند در حوزه های مختلف تاریخی، طبیعی، فرهنگی، آداب و سنن و سایر حوزه ها ظرفیت هایی دارد که جایگاه آن را در استان متمایز ساخته است.
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به انتخاب تبریز در سال گذشته میلادی به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی، گفت: هدف میراث فرهنگی این بود که از پنجره تبریز 2018 تمام استان را ببینیم که شهرستان مرند نیز به دلیل قرار گرفتن در موقعیت بسیار خوب، به عنوان یکی از پنج محور در استان قرار گرفت.
رستمی با بیان اینکه اکنون نقشه شهرستان مرند در دست طراحی است، افزود: با توجه به وجود آثار تاریخی، طبیعی و آداب و سنن بومی در شهرستان، باید مشوق هایی برای ورود گردشگران از مسیر کمربندی به داخل شهر تعریف شود.
وی یادآوری کرد: اعضای ستاد باید اجرای برنامه های شاد فرهنگی و هنری را در ایام تعطیل برای ایجاد نشاط و شادابی در دستور کار قرار دهند.
رستمی افزود: برنامه هایی با عنوان نوروزگاه پیش بینی کرده ایم که امیدواریم با همکاری نهادهای عضو ستاد خدمات سفر به شکل بهتر در ایام تعطیلات نوروزی در شهرهای استان برگزار شود.
وی با بیان اینکه امنیت خوبی در استان برقرار است و رونق گردشگری به افزایش امنیت کمک می کند، گفت: هدف ما تبدیل شهر تبریز به شهری که بتواند همواره به صورت مستمر 24 ساعته به گردشگران خدمات ارایه دهد، است.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی نیز با اشاره به برنامه ریزی برای ایجاد نمایشگاه های صنایع دستی، گفت: بر اساس پیش بینی انجام شده 30 بازارچه و نمایشگاه صنایع دستی در ایام تعطیلات نوروزی در استان برگزار می شود.
فرشاد به آفرین افزود: در شهرستان مرند نیز سه بازارچه صنایع دستی در داخل و ورودی های شهر از جمله پارک قوناخلار ایجاد می شود.
وی در مورد ایجاد بازارچه های محلی در حاشیه جاده ها نیز گفت: در این خصوص وظیفه ما صدور مجوز برای برپایی آنهاست و در کنار آن باید مشکلات احتمالی را در نظر گرفته و نهادهای دیگر نیز از جمله اداره صنعت، معدن و تجارت و اداره راهداری مجوزهای لازم را صادر کنند.
شهرستان مرند با 250 هزار نفر جمعیت و با داشتن منابع طبیعی و چشم اندازهای زیبا و اماکن تاریخی زیاد در 60 کیلومتری شمال غرب تبریز واقع است.
9916/6132/3093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.