اخبار مرتبط

دکتر حجت پورفتحی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آمار مراجعان مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی تقلبی در شهرستان اهر نیز تاکنون به 100 نفر افزایش یافته است.
وی ادامه داد: از این تعداد 32 نفر به بیمارستان سینای تبریز منتقل شده اند.
دکتر پورفتحی با بیان اینکه اکثر این بیماران ترخیص شده اند، اظهار داشت: از این تعداد چهار نفر نیز تاکنون دیالیز شده اند.
رییس بیمارستان باقرالعلوم اهر نیز در این خصوص گفت: متأسفانه بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی در این شهرستان تعدادی دچار مسمومیت شدند.
محمدجواد حیدری با اشاره به اینکه تعدادی به علت مسمومیت با الکل به بیمارستان باقرالعلوم اهر مراجعه کردند، افزود: مراجعه کنندگان حال مساعدی نداشتند.
وی با بیان اینکه علت مسمومیت‌ها استفاده از مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی است، گفت: استفاده از این الکل‌ها عوارض بسیار خطرناکی مانند کوری چشم و از بین رفتن کلیه‌ها را به همراه دارد و میزان آسیب بستگی به مقدار مصرف و ورود سم به داخل بدن دارد.
رییس بیمارستان باقرالعلوم اهر با ذکر اینکه استفاده از مشروبات الکلی تقلبی حتی منجر به مرگ افراد نیز می‌شود، عنوان کرد: تعدادی از مراجعه کنندگان وضع مناسبی نداشتند و پس از انجام مراحل اولیه درمان، اکنون تحت مراقبت‌های ثانویه درمانی قرار دارند.
حیدری با بیان اینکه برای مشخص شدن نوع سم، نمونه‌ها به مرکز آذربایجان شرقی ارسال شد، افزود: اگر استفاده‌کنندگان از این مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی به هر دلیلی دچار عوارضی مانند تاری دید، سردرد، سرگیجه و کاهش سطح هوشیاری شدند، باید سریع به بیمارستان اهر مراجعه و تحت درمان قرار بگیرند.
در همین حال یک منبع آگاه نیز به ایرنا گفت: مسموم شدگان بین 19 تا 50 سال سن دارند و بیشتر آنها از روستای 'ورگهان' اهر بوده و تعدادی از آنها به علت وخامت وضع شان به بیمارستان سینای تبریز منتقل شدند.
وی افزود: مراجعه اولیه مسموم شدگان با خودروهای شخصی به بیمارستان باقرالعلوم بوده که سپس برخی از آنها به تبریز منتقل شدند.
وی یادآوری کرد: مسمومیت افراد مربوط به شرب شراب در یک مراسم یا مکان واحد نبوده است.
مصرف مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی در یکی از روستاهای اهر و تبعات و هزینه های ناشی از آن در هفته اخیر، به یکی از سوژه های داغ رسانه ها تبدیل شده است.
6120/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.