صابر تقویمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با وجود تلاش شبانه روزی نیروهای هلال احمر و راهداری این شهرستان به علت زیاد بودن مسیرها و کمبود امکا نات و ماشین آلات، بازگشایی راه ها به کندی پیش می رود.
وی از دستگاه های اجرایی و خدمات رسان استان درخواست کرد در بازگشایی مسیرها و راه های مسدود شده، این شهرستان را یاری کنند.
وی گفت: چاراویماق دارای 94 روستای زیر 20 خانوار و 118 روستای بالای 20 خانوار است و حدود 83 درصد از جمیعت آن در مناطق روستایی سکونت دارند.
وی ادامه داد: بیشتر راه های روستایی از وضعیت خوبی برخوردار نیستند و با بارش برف شاهد بسته شدن راه های ارتباطی هستیم.
تقویمی گفت: به علت کولاک شدید و لغزندگیف بیشتر مسیرهای روستایی شهرستان مسدود بوده و مردم تا اطلاع ثانوی از تردد غیر ضروری در این مسیرها خودداری کنند.
فرماندار چاراویماق تصریح کرد: از ابتدای شروع برف و کولاک در شهرستان، امداد گران هلال احمر، راه و شهرسازی و نیروی انتظامی در مسیرها و راه های ارتباطی حضور و در حال امدادرسانی به خودروهای گرفتار شده در جاده ها هستند.
شهرستان چاراویماق دارای دو بخش به نام‌ های مرکزی شامل دهستان‌ های چاراویماق مرکزی، چاراویماق جنوب ‌غربی، ورقه و قوری‌ چای شرقی و بخش شادیان شامل دهستان‌ های چاراویماق شرقی و چاراویماق جنوب‌ شرقی، یک نقطه شهری به نام قره‌آغاج و 248 آبادی است.
شهرستان چاراویماق با 31 هزار نفر جمعیت در 150کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.