به گزارش ایرنا، حمید شکری روز سه شنبه در جسه مرکز حمایت از سرمایه گذاری مراغه افزود: این طرح ها در زمینه های مختلف کشاورزی، عمرانی، گردشگری و صنعتی و در راستای حمایت از سرمایه گذاری به صورت اولیه آماده شده است.
وی با اشاره به عملکرد هفت ماهه مرکز حمایت از سرمایه گذاری این شهرستان ادامه داد: برای رفع موانع پیش روی سرمایه گذاری در بخش های مختلف، تاکنون 22 جلسه اصلی و چهار جلسه فرعی با حضور مسئولان دستگاه های اجرایی و خدمات رسان شهرستان برگزار شده است.
وی اضافه کرد: این مرکز در قالب هشت کارگروه استعلامات و رفع موانع، کشاورزی، بانوان، امور زیربنایی و عمران شهری، طرح و برنامه، گردشگری و توریسم، صنعت، معدن و تجارت و کارگروه دانش بنیان راهکارهای اساسی برای رفع موانع سرمایه گذاری را ارائه داده و از آن حمایت می کنند.
شکری گفت: در این مرکز همچنین از طریق نخبگان فعال شهرستانی سعی در شناسایی فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی می شود.
وی افزود: بررسی و رفع موانع بیش از 10 طرح بزرگ سرمایه گذاری و نیز برگزاری جشنواره سیب و خشکبار این شهرستان از جمله اقداماتی بوده که با همراهی و تعامل کارگروه های مختلف این مرکز محقق شده است.
وی گفت: همچنین در راستای رفع مشکلات و موانع اداری، تاکنون 547 مورد مکاتبه از طریق این مرکز با ادارات و نهادهای مختلف انجام شده است.
وی با انتقاد از وجود برخی ناهماهنگی ها در ادارات این شهرستان ادامه داد: متاسفانه هنوز آمادگی لازم در برخی دستگاه ها برای اجرای طرح ها و رفع موانع سرمایه گذاری به وجود نیامده که این امر باید اصلاح شود.
شکری اضافه کرد: در زمینه ارائه تسهیلات نیز آن چنان که شایسته این شهرستان بوده، برخی بانک ها به خوبی عمل نکرده اند.
به گزارش ایرنا، مرکز حمایت از سرمایه گذاری مراغه از مرداد امسال و در قالب هشت کارگروه فعالیت خود را در زمینه حمایت از سرمایه گذاری آغاز کرده است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.