اخبار مرتبط

محمدرضا پورمحمدی روز سه شنبه در همایش ملی «انقلاب اسلامی؛ کارآمدی، فرصت‌ها و چالش‌ها» در دانشگاه تبریز با بیان این‌که تبریز شهر اولین‌ها بوده و در جریان پیروزی انقلاب نیز اولین شد، اظهار داشت: قیام 29 بهمن تبریز و تقدیم شهدای محراب از جمله نمونه‌هایی است که مجاهدت‌های مردم تبریز را نشان می‌دهد.
وی با تاکید بر اینکه در دوران دفاع مقدس نیز مردم آذربایجان و تبریز رشادت‌های بی‌نظیری را به نمایش گذاشتند، افزود: اکنون که در دهه پنجم انقلاب قرار گرفته‌ایم و رهبر معظم انقلاب برنامه راهبردی گام دوم انقلاب را اعلام کرده‌اند، اطمینان داریم که اندیشمندان، محققان و صاحب‌نظران در تحقق این منویات با جان و دل خواهند کوشید .
پورمحمدی با اشاره به برگزاری همایش ملی انقلاب اسلامی اظهار داشت: برگزای همایش‌های این چنینی برای تبیین دستاوردهای انقلاب در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است چرا که آگاهی از گذشته، عملکردها و چالش‌ها، چراغ راهی برای آینده است.
استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه امروز با اتکا به ابتکار جوانان و پیاده کردن اقتصاد مقاومتی دوباره حربه‌های دشمن را بی‌اثر خواهیم کرد، افزود: با آغاز دهه پنجم انقلاب، بررسی کارآمدی نظام برآمده از انقلاب می‌تواند نتایج و دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمایان کند.
وی اظهار داشت: دانشگاه تبریز مفتخر است که با تشویق نماینده رهبر معظم انقلاب در استان، در گام دوم انقلاب اولین همایش انقلاب اسلامی را با هشت ماه تلاش و پیگیری برگزار می کند .
پورمحمدی در مورد مقالات ارسالی نیز گفت: 240 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده بود که توسط 49 نفر از اساتید متخصص داوری شد و در نهایت 152 مقاله پذیرفته شد.
در پایان این مراسم، از نرم افزار، سه جلد کتاب مجموعه مقالات و چکیده مقالات رونمایی شد.
6132/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.