سیروس پالدی روز دوشنبه در گفت ‌و‌گو با خبرنگاران، افزود: این طرح مورد تایید فدراسیون فوتبال ایران و دپارتمان داوری آن قرار گرفته است و به دنبال ثبت، این اختراع در 148 کشور جهان توانست طی 2 سال در رقابت با نخبگان دنیا مقام اول و 2 مدال طلای ارزشمند را تصاحب کند.
وی اظهار داشت: از مدت ها قبل به دنبال یک سرمایه‌ گذار برای تولید این محصول با نام تجاری 'پالدی سیستم' بودیم که با یک شرکت آلمانی به توافق تولید 20 ساله دست یافتیم و چند پیشنهاد داخلی و خارجی دیگر هم داشتیم، اما مشتاق بودیم با یک شرکت ایرانی به توافق برسیم تا این فناوری در ایران تولید و تکثیر شود.
پالدی اضافه کرد: آقای زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی برای کمک جهت تولید این سیستم ابراز آمادگی کرده و چون اعتقاد به چنین کاری داشته و آن را ابتکاری منحصر به فرد تلقی می کرد، اعلام کرد: ارزش‌ مادی و معنوی این اختراع باید بنام کشور خودمان ثبت شود.
وی گفت: بعد از جلسه‌ ای که با آقای زنوزی برگزار شد به توافق رسیدیم که سیستم داوری هوشمند با مشارکت باشگاه فرهنگی - ورزشی تراکتورسازی به تولید انبوه برسد تا ضمن ارزآوری برای کشور و منبع درآمد برای باشگاه تراکتورسازی، در سطح اول فوتبال دنیا اسم ایران و برند تراکتورسازی نیز ارتقا یابد.
پالدی افزود: ما یک قرارداد بلندمدت با یک مجموعه حرفه‌ ای آلمان داشتیم، اما به دعوت مالک باشگاه تراکتورسازی لبیک گفته و امیدواریم با تحقق قول‌هایی که داده شده است، این محصول داخل کشور به تولید انبوه رسیده و در کنار ارزآوری و درآمد سالانه حدود 20 میلیون یورویی برای باشگاه تراکتورسازی که رقم چشمگیری برای حفظ و پیشرفت باشگاه محبوب تبریزی است، شرایط ایجاد اشتغال برای جوانان در کشور نیز فراهم ‌شود.
وی درباره اخترع سیستم فوق، گفت: بعد از بازی تراکتورسازی تبریز با نفت تهران که با اشتباهات محرز داوری قهرمانی تیم تراکتورسازی از دست رفت، انگیزه‌ای برایم ایجاد شد که سیستم هوشمند داوری مسابقات ورزشی را برای بهبودی سطح قضاوت‌ ها اختراع نمایم.
پالدی ادامه داد: این اختراع شامل بخش‌هایی است که همگی در اختیار داور است تا یک بازی خوب و بدون حاشیه را سوت بزند.
وی گفت: مچ بند، توپ، خطوط طولی و عرضی بازی و سانتی‌ متر به سانتی ‌متر زمین بازی توسط این تکنولوژی رصد می ‌شود و با استفاده از این تکنولوژی زمان از دست رفته بازی به حداقل می ‌رسد و همچنین در ضربات ایستگاهی، فاصله توپ و دیوار دفاعی به صورت خودکار اندازه گیری و مشخص می‌شود.
پالدی اضافه کرد: لیزری که با استفاده از آن محل ضربات ایستگاهی و خطاهای حین بازی فوتبال مشخص می‌شود دو سال گارانتی و با 20 سال عمر مداوم امکان از کارافتادن آن حین بازی تقریبا به صفر است.
3038/518
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.