اخبار مرتبط

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی گفت: اقدامات بازدارنده از سوی بهره بردار نظیر نصب دوربین‌های مداربسته در اطراف معادن طلای آستارقان و اندریان ضروری بوده و در همین راستا اقدامات قضایی و انتظامی قابل توجهی نیز از سوی دستگاه قضایی منطقه و استان و نیروی انتظامی انجام یافته است .
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی علی جهانگیری در جلسه کمیته فنی شورای معادن استان که به موضوع مشکلات پیرامون معادن طلای اندریان و آستارقان شهرستان ورزقان اختصاص یافته بود، اظهار کرد: وجود معادن با ارزش طلا در استان یکی از پتانسیل‌های بی بدیل اقتصادی در این استان محسوب می‌شود.
وی جذب سرمایه گذار بخش خصوصی داخلی و خارجی برای ایجاد ارزش افزوده در معادن استان را از جمله اقدامات مسولان استانی عنوان کرد و افزود: افزایش اشتغال و بدنبال آن ارتقاء رفاه عمومی از هداف پیش بینی شده برای بخش معدن استان است .
وی متذکر شد: معادن به عنوان سرمایه ملی و منطقه‌ای باید مورد توجه بهره‌برداران، ارگان‌های نظارتی و خدماتی و نهایتا همه اهالی ساکن در منطقه استقرار معدن قرار گیرد .
جهانگیری همچنین از تشکیل دو تیم فنی و انتظامی برای گرداوری اطلاعات فنی لازم با همکاری استانداری و فرماندار ورزقان خبر دارد .
گفتنی است، اخیرا رگه‌های پر عیار  معادن آستارقان  و اندریان مورد دخل و تصرف و برداشت غیر مجاز برخی افراد سودجو قرار گرفته و مشکلاتی را برای اهالی منطقه و بهره‌برداران به وجود آورده است.

انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.