اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، جلیل اسلامی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از مقام آوران استانی و کشوری مسابقات فرهنگی و هنری آموزش و پرورش مراغه در تالار شهید بهشتی این شهرستان افزود: در نظام آموزشی سنتی به خواندن، مرور و تمرین تاکید می شد اما در حال حاضر رویکرد نظام آموزشی نوین، مهارت عقل ورزی، مهرورزی و دست ورزی دانش آموزان مورد تاکید است.
وی پاسخ به نیازهای متنوع را وظیفه آموزش و پرورش عنوان کرد و ادامه داد: برگزاری مسابقات و برنامه های فرهنگی و هنری در مدارس، پاسخ به نیاز های متنوع نسل جدید و زمینه ساز رشد و شکوفایی دانش آموزان است.
وی با بیان اینکه 80درصد دانش آموزان مراغه علاوه بر فعالیت های درسی در برنامه های فرهنگی و هنری شرکت می کنند اضافه کرد: همراهی خانواده ها در اجرای برنامه ها و فعالیت های مدارس نقش موثری در موفقیت دانش آموزان در عرصه های اجتماعی خواهد داشت.
اسلامی برنامه ریزی و هدفمند بودن در کارها را عامل شکوفایی استعداد ها و موفقیت دانش آموزان عنوان کرد و گفت: در این راستا، استعدادهای دانش آموزان در آینده شغلی، تحصیلی و در تمامی عرصه به کار گرفته خواهد شد.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش مراغه نیز در این مراسم گفت: آموزش و پرورش پیشرو و پیشتاز در برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری و استعداد یابی نوجوانان است.
علی یزدانی افزود: رویکرد مهم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، شاداب سازی مدارس و مشارکت و همراهی دانش آموزان در برنامه های فرهنگی و اجتماعی مدارس است.
وی ادامه داد :دراین راستا در سال تحصیلی جاری، 26هزار دانش آموز مراغه در مرحله منطقه ای مسابقات فرهنگی و هنری شرکت کردند که از این تعداد سه هزار نفر به مرحله استانی اعزام شدند که 220 نفر از آنان رتبه های برتر استانی را کسب کردند.
وی اضافه کرد: از این تعداد نیز، دو گروه از دانش آموزان مدارس این شهرستان در رشته نمایش و رشته هنرهای دستی نیز به مرحله کشوری اعزام شدند.
به گزارش ایرنا، در این مراسم از 70 نفر از معلمان و 220 نفر از دانش آموز مقام آور مسابقات پرسش مهر رییس جمهوری و رقابت های فرهنگی و هنری تجلیل شد.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.