اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، امین امینیان روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از طرح های عمرانی این شهرستان در چهارمین روز از دهه فجر اظهار داشت: این کارخانه در زمینی به مساحت 10 هزار هکتار ساخته خواهد شد.
وی افزود: چهار میلیارد تومان هزینه خرید زمین این کارخانه پرداخت شده و برای خرید تجهیزات آن از کشور هندوستان 60 میلیون یورو هزینه می شود.
فرماندار هشترود با بیان اینکه مجوز این کارخانه فولاد از وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ شده افزود: روزانه 800 دستگاه تریلی محموله میلگرد، آهن و نبشی در این کارحانه بارگیری خواهند کرد.
وی همچنین از راه ‌اندازی واحد تولید حلال ‌های صنعتی در پالایشگاه پتروشیمی ارکان پارس هشترود در هفته آینده خبر داد و گفت: کلنگ این واحد 10 سال پیش به زمین زده شده بود اما با توجه به مشکلات زیست محیطی راکد مانده بود که با پیگیری های صورت گرفته مشکلات آن حل شده و با هزینه 60 میلیارد تومان در دهه فجر امسال بهره برداری خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین سال آینده تمامی 7750 هکتار اراضی پایاب سد سهند هشترود که چندین بلا تکلیف مانده بود زیر کشت آبی خواهد رفت.
در چهارمین روز از دهه فجر 20 طرح برق رسانی در 16 روستا و شهرهای نظرکهریزی و هشترود بهره برداری شد.
این طرح ها در راستای تقویت شبکه انتقال برق و کاهش تلفات و جبران افت برق، با دو میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار اجرا شده است.
شهرستان هشترود با 57 هزار جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرق تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
3077/7486
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.