اخبار مرتبط

محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در جلسه شورای برنامه‎ریزی و توسعه آذربایجان شرقی، با اشاره به تصویب ایجاد ناحیه صنایع‌ دستی به مساحت 6 هکتار در حریم شهر تبریز و اراضی قزلجه میدان، اظهار داشت: برای اشتغال زودبازده، گردشگری و صنایع‌دستی جزو اولویت‌های ماست و در این راستا احداث چند شهرک یا ناحیه صنعتی را در دستور کار داریم.
وی افزود: ایجاد نواحی صنعتی مزیت‎های زیادی در کاهش هزینه‎ها و تعدیل مسائل زیست‎محیطی دارد.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: مسائل زیست محیطی بسیار مهم است و باید تعادل بین توسعه شهرک‎های صنعتی و رعایت الزامات زیست‎محیطی حفظ شود.
وی با اشاره به تصویب کلیات دومین سند تدبیر توسعه استان، ابراز داشت: هر برنامه‌ای بهتر از برنامگی است، در هر صورت باید سیاست‌های اجرایی اهداف تعیین شده سند تدبیر توسعه نیز باید تعریف شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی نیز در این جلسه با اشاره به تدوین دومین سند تدبیر توسعه استان، گفت: بعد از طرح موضوع تدوین سند دوم و تصویب آن در شورای برنامه‎ریزی استان، شورای راهبردی در سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی تشکیل شد و در ادامه به تشکیل گروه مشاوران علمی از اساتید دانشگاهی و صاحب‎نظران و شناسایی و تهیه بانک اطلاعات نخبگان و صاحب‎نظران استان در حوزه‎های مختلف پرداختیم.
داود بهبودی در تبیین هسته‌های کلیدی 14 گانه دومین سند تدبیر توسعه استان در محورهای فرابخشی و بخشی شامل زیربنایی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، گفت: در بخش فرابخشی، مدیریت فضای کسب و کار، جذب و مدیریت منابع مالی، ایجاد اکوسیستم خلاقیت و نوآوری و مدیریت پایدار زیست محیطی مدنظر است.
وی با بیان اینکه اقدامات زیربنایی شامل توسعه زیرساخت‌های اطلاعات و ارتباطات، توسعه زیرساخت‌های کالبدی است، افزود: در حوزه اقتصادی تدوین و اجرای نظام بهره‌برداری مناسب از منابع در بخش کشاورزی، توسعه تجارت و خدمات بازرگانی و تکمیل شبکه و زنجیره ارزش در بخش صنایع و معادن در دستور کار قرار دارد.
وی همچنین به ساماندهی و توانمندسازی اجتماعی، تقویت اعتماد عمومی و ارتقاء سرمایه اجتماعی، توسعه اقتصاد فرهنگ و خدمات دیجیتالی، تقویت هویت فرهنگی و توسعه گردشگری در بخش‎های اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد.
در این جلسه پیشنهاد ایجاد شهرک‎ صنعتی مس ورزقان و ناحیه صنعتی علیشاه، تعیین کاربری خدماتی تفریحی گردشگری داخل حریم شهر میانه، تعیین کاربری صنایع کارگاهی جهت تولید پالت چوبی در خارج از حریم شهر بستان‎آباد و کلیات دومین سند تدبیر توسعه استان به تصویب رسید.
6120/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.