اخبار مرتبط

محمد اشجعی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در این مدت ملکان نیز با 11 درجه بالای صفر گرمترین شهرآذربایجان شرقی بود، افزود: دمای تبریز در گرمترین زمان به 8 درجه بالای صفر و در سردترین زمان به 5 درجه سانتی گراد زیر صفر رسید.
وی اظهار داشت: دمای کنونی تبریز صفر درجه است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت 2 درجه سانتی گراد کاهش یافته است.
معاون توسعه و پیش بینی مدیرکل هواشناسی آذربایجان یادآوری کرد: طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی سامانه بارشی زودگذر تا بعد از ظهر امروز در استان فعال است و از فردا جوی پایدار در استان حاکم می شود.
اشجعی با بیان اینکه دمای استان از روز سه شنبه این هفته به صورت نسبی در طول روز افزایش می یابد، ادامه داد: در 24 ساعت گذشته بیشترین بارندگی از شرق تبریز به میزان 7.6 میلی متر و سپس از کلیبر به میزان 6.5 میلی متر و کمترین بارندگی نیز از بناب و مراغه کمتر از یک دهم میلی متر گزارش شده است.
در پی بارش برف از بعد از ظهر روز شنبه در آذربایجان شرقی راه ارتباطی حدود 25 روستای استان بسته شد.
به دنبال این بارش تمام مدارس شهری و روستایی در تمام دوره های تحصیلی نوبت صبح سراب تعطیل و تمام مدارس شهری و روستایی هریس نوبت صبح با یک ساعت تاخیر شروع شد.
با وجود بارش سنگین برف پروازهای فرودگاه بین المللی تبریز صبح امروز ( یکشنبه) به علت آماده بودن باند پرواز بدون تاخیر و به موقع انجام شد.
آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.
آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تاثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.
8023/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.