اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، شدت بارش برف در دقایق نخستین بارش مشکلاتی برای رفت و آمد شهروندان و رانندگان وسایل نقلیه در سطح شهر ایجاد کرد به طوری که با توجه به لغزندگی معابر رفت و آمد خودروها به کندی انجام می شد.
اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی روز گذشته از ورود سامانه بارشی زودگذری که هوای استان به ویژه نواحی شمالی و مرکزی را طی امروز و فردا تحت تاثیر قرار می دهد، خبر داده بود.
براساس این گزاش این سامانه موجب ابرناکی، بارش باران و برف، لغزندگی معابر و کاهش دما می شود.
مسئول هماهنگی برف روبی راه های آذربایجان شرقی نیز روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بارش برف در تبریز و برخی مناطق استان روی داده و مشکلی در راه های ارتباطی برای رفت و آمد خودروها وجود ندارد.
غلامرضا رسول زاده با بیان اینکه تاکنون گزارشی از بارش برف در آزاد راه تبریز - زنجان گزارش نشده است، افزود: هم اکنون رفت و آمد در این آزاد راه و سایر راه های ارتباطی استان با آرامش در جریان است.
وی با بیان اینکه احتمال افزایش بارش برف امشب وجود دارد، از رانندگان خواست برای رفت و آمد در گردنه ها و محورهای برف گیر استان خودروهای خود را به زنجیر چرخ مجهز کرده و سرعت مطمئنه را رعایت کنند.
طرح راهداری زمستانی از اول آذر تا پایان اسفند با استفاده از 362 دستگاه نمک پاش و برف روب اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و 191 دستگاه اجاره ای این سازمان در آذربایجان شرقی اجرا می شود.
این استان دارای 235 کیلومتر آزاد راه، 453 کیلومتر بزرگراه، 922 کیلومتر راه اصلی، 2 هزار و 75 کیلومتر راه فرعی و 10 هزار و 441 کیلومتر راه روستایی است.
8023/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.