اخبار مرتبط

احمد اصغری مهرآبادی روز شنبه در جلسه شورای مسکن آذربایجان شرقی اظهار داشت: به طور متوسط سالانه بیش از 200 هزار واحد مسکن مهر با وجود تنگناهای موجود و مشکلات عدیده به متقاضیان تحویل شد.
وی با اشاره به شایعات و حواشی ایجاد شده مبنی بر این که دولت تدبیر و امید طرح مسکن مهر را رها کرده است، افزود: عملکرد دولت نشان می دهد که تلاش های زیادی در این زمینه شده و به موفقیت رسیده ایم و در تلاش هستیم تا پایان سال 1398 پرونده مسکن مهر را ببندیم.
وی با اشاره به زمان بر بودن تکمیل مسکن مهر گفت: دولت تدبیر و امید برای این طرح هزینه زیادی کرد .
اصغری مهرآبادی با بیان اینکه برای مساکن مهر 500 باب مدرسه با 25 هزار کلاس درس نیاز است، اظهار داشت: احداث 500 مدرسه را با منابع خودمان شروع کردیم ولی منابع ما محدود است و فقط می توانیم زمین در اختیار سازمان نوسازی و تجهیز مدارس قرار دهیم .
وی با بیان این که هزینه خدمات زیربنایی مساکن مهر بر عهده دستگاه متولی هست، افزود: هزینه های زیربنایی ۱۲۰۰ میلیارد تومان شد که ۴۰۰ میلیارد تومان آن را دولت،۴۰۰ میلیارد تومان وزارت نیرو و ۴۰۰ میلیارد تومان را نیز استانداری ها تقبل کردند .
وی در مورد محوطه سازی و آماده سازی مساکن مهر گفت: چون با تکمیل واحدها قیمت تمام شده مسکن به طور سرسام آوری افزایش یافته و در نتیجه از عهده مردم خارج بود، به همین جهت لایحه بودجه‌ای را به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد تومان تهاتر کردیم.
اصغری مهرآبادی با اشاره به لایحه افزایش سرمایه 5 هزار میلیارد تومانی بانک مسکن توسط دولت اظهار داشت: دولت با این اقدام به جای بدهکار کردن بانک مسکن به بانک مرکزی خودش را بدهکار بانک مرکزی کرد تا بانک مسکن به پروژه های مسکن مهر و بازآفرینی شهری تسهیلات ارایه کند.
وی با اظهار امیدواری از تصویب این لایحه توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر این لایحه به قانون تبدیل شود به خدمات زیربنایی کمک می کنیم .
وی با اشاره به کمک ٥٠ میلیارد تومانی سازمان برنامه و بودجه به مسکن مهر، اظهار داشت: ٢٥ میلیارد تومان از این مبلغ را به شهرهای جدید و ٢٥ میلیارد تومان نیز به استان ها اختصاص یافت.
وی در مورد 57 هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی گفت: تعدادی از این واحدها به بهزیستی و کمیته امداد واگذار کرده و بقیه را از قالب طرح مسکن مهر خارج می کنیم .
اصغری مهرآبادی با بیان اینکه در بعضی استان ها پرونده مسکن مهر بسته شده است، گفت: در استان های قم و خراسان جنوبی واحدهای مسکن مهر امسال به پایان می رسد.
استاندار آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه اقتصاد دان ها معتقدند تحول و رکود اقتصادی وابسته به بخش مسکن است، بیان کرد: اگر بخش مسکن فعال شود، 320 رسته شغلی مستقیم یا غیرمستقیم مرتبط با این بخش نیز فعال می شود.
محمدرضا پورمحمدی تهیه مسکن برای اقشار آسیب پذیر را وظیفه دولت دانست و گفت: عزم دولت این است که بحث مسکن مهر را در پایان سال 98 خاتمه دهد.
به گزارش ایرنا، تعداد 7 هزار مسکن مهر نیمه تمام در استان آذربایجان شرقی وجود دارد که از این تعداد 3 هزار و 600 واحد مشکل دار (بدون متقاضی، دارای پیشرفت زیر 30 درصد، دارای پرونده قضایی و بدون تسهیلات) است.
9917/3071
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.