اخبار مرتبط


مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری  آذربایجان شرقی با اشاره به فعال بودن ۵۵۳ سمن در استان، گفت: 317 مورد از این سمن‌ها در حوزه امور اجتماعی و 67 مورد در حوزه بهداشت و درمان فعالیت می‌کنند.
 علی بدر شکوهی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اظهار کرد: ۸۱ مورد از این سمن‌ها در حوزه فرهنگی، ۱۷ مورد در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی، هشت مورد در حوزه عمران و آبادانی، ۳۱ مورد در حوزه علمی و فناوری، چهار مورد در امور زیرساختی توسعه، دو مورد در حوزه ورزش، هفت مورد در حوزه اقوام و ۱۷ سمن در حوزه مشارکت مردمی و اشتغال با نظارت استانداری فعالیت می‌کنند.
وی با بیان این‌که سازمان‌های مردم نهاد نقش مهمی در گسترش جامعه مدنی در کشور ایفا می‌کند، اظهار کرد: کشورهایی موفق هستند که حوزه عملکرد جامعه مدنی گسترده تر از حوزه دولت باشد.
وی با بیان این‌که بزرگ شدن دولت باعث کاهش کارآمدی آن خواهد شد، گفت: اکثر کشورهای توسعه یافته در راستای کاهش تصدی گری در صدد بزرگتر کردن جامعه مدنی هستند و سازمان‌های مردم نهاد نقش موثری در این راستای آن ایفا می‌کنند.
وی با اشاره به نقش سازمان‌های مردم نهاد در گسترش امنیت انسانی، افزود: یکی از مشکلاتی که در سال‌های اخیر افزایش یافته شکاف بین دولت و ملت است، حلقه مفقوده و واسط در این میان که می‌تواند این شکاف را از بین ببرد، سازمان‌های مردم نهاد هستند؛ چراکه بروکراسی اداری در این زمینه کمتر به چشم می‌خورد و از سویی نیز سمن‌ها به راحتی می توانند با مردم ارتباط برقرار کنند.
بدرشکوهی خاطرنشان کرد: اداره کل امور اجتماعی استانداری نیز از گسترش سازمان‌های مردم نهاد هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی حمایت کرده و توسعه سازمان های مردم نهاد را در اولویت امور خود قرار داده ایم.
وی عنوان کرد: اداره کل امور اجتماعی استانداری وظیفه صدور مجوز برای سمن‌ها، نظارت بر عملکرد آن‌ها، توانمند سازی و ایجاد شبکه بین سمن‌های مختلف در راستای هم افزایی و افزایش راندمان را برعهده گرفته است.                                   مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی با بیان این‌که در صدد اجرایی کردن سیاست‌های اجتماعی دولت از طریق سمن‌ها هستیم، تصریح کرد: اگر همه سطوح سازمان‌های مردم نهاد در مسیر این مدیریت واحد حرکت کنند، قطعا شاهد دامن زدن به مشکلات نخواهیم بود و به خوبی می‌توان از این ظرفیت مردمی استفاده کرد؛ چراکه چتر حمایتی سازمان‌های مردم نهاد در همه نقاط و مناطق گسترده شده و با آموزش مناسب قبل از وقوع بحران می‌توان همکاری مناسبی را در این زمینه شکل داد.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.