اخبار مرتبط

با محمود عبدالحسینی در حاشیه نخستین دوره جشنواره عکس دل دیده

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه کاری از تصاویر ثبت شده در طول بیش از 50 سال گذشته توسط استاد محمدعلی جدیدالاسلام، عکاس و مجموعه دار نامدار کشورمان می باشد.
مجموعه عکس‌های سیاه ‌و ‌سفید و آنالوگ محمد علی جدیدالاسلام با عنوان « صد چهره » بدین صورت خلق شده‌اند که سوژه عکس‌ها پرتره اساتید و پیشکسوتانی است که امروز در قید حیات نیستند.
ترکیب‌بندی عکس‌ها مرکز‌گرا و کنتراست آن‌ها زیباست؛ وضوح زیاد عکس ها همراه بازی با عمق میدان، بیننده را در مواجهه نخست با عکس‌ها شگفت زده می کند.
این حالت که در تمام مجموعه کاملا مشهود است، عکس‌های جدیدالاسلام را از عکاسی معمولی جدا کرده و با یک اثر هنری ماندگار مواجه می سازد؛ بدین ترتیب وی توانسته با توجه به تجربیات عکاسی هنری خود مفهوم معنابخشی به عکس ها بدهد.
نمایشگاه یاد شده با 300 اثر از اول تا چهارم بهمن‌ماه جاری از ساعت ١٦ الی ١٩ در نگارخانه استاد یاسمی خانه فرهنگ تبریز میزبان علاقمندان است.
محمدعلی جدیدالاسلام (زادهٔ 17 فروردین 1331 در تبریز)، عکاس پرتره و مجموعه‌دار اهل تبریز است. او با دارا بودن 950 دوربین عکاسی، بزرگ ترین کلکسیونر دوربین‌های عکاسی در ایران است. علاوه بر دوربین، جدیدالاسلام دارای مجموعه‌ای از عکس‌های قدیمی از دوران قاجار نیز می‌باشد.
وی که همزمان با عکاسی آموختن نقاشی را هم در سال 1343 زیر نظر استاد باجالانلو آغاز کرده است، تا به حال 10 تالیف و ترجمه،هفت مقام جشنواره ای و 50 نمایشگاه را در کارنامه کاری اش دارد.
6132/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

با محمود عبدالحسینی در حاشیه نخستین دوره جشنواره عکس دل دیده

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.