اخبار مرتبط

ساسان فرشی حق رو روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بازدیدهای ادواری از ترازوهای اصناف آذربایجان شرقی برای آزمودن وسایل توزین سبک از سوی کارشناسان آزمایشگاه های همکار این اداره کل انجام شده است.
وی اظهار داشت: منظور از پلمب گذاری ترازوها، ثبت و اختصاص شماره سریال و نصب آن بر روی وسایل توزین پس از آزمون و تایید صحت عملکرد است.
مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی یادآوری کرد: بر اساس ماده 46 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، دارندگان وسایل سنجش مشمول مقررات استانداردهای اجباری حق استفاده از وسایل سنجش غیراستاندارد را ندارند.
فرشی حق رو ادامه داد: کارشناسان این اداره کل و آزمایشگاه های همکار ما در صورت مشاهده این موارد با آن برخورد قانونی خواهند کرد.
وی گفت: وسایل توزین باید دارای استاندارد 1-6589 که به تصویب شورای فنی استاندارد رسیده است، باشند.
مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به آزمایش 764 دستگاه باسکول وسایل نقلیه جاده ای در سال جاری اظهار داشت: نظارت بر دقت و صحت عملکرد باسکول های جاده ای از عمده وظایف این اداره کل بوده که از سوی بازرسان آزمایشگاه های همکار این اداره کل انجام می شود.
فرشی حق رو افزود: از 764 آزمون انجام شده بر روی باسکول های وسایل نقلیه جاده ای 77 مورد استانداردهای لازم را کسب نکرده و مهلت لازم برای رفع نقص های موجود و کسب استانداردها به آن ها داده شده است.
باسکول وسایل نقلیه جاده ای به دستگاه توزین غیرخودکاری اطلاق می شود که مقدار جرم کل بار را در یک مرحله با استفاده از یک بارگیر یکپارچه یا یک بارگیر منفصل متشکل از چند بارگیر و فقط با نشان دهنده مستقل بتواند توزین کند.
8023/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.