اخبار مرتبط

سومین دوره تربیت مدرس کشوری ایمنی و ترافیک با حضور دانشگاه های علوم پزشکی کشور و نیز دانشگاه‌های وزارت علوم به صورت پایلوت در تبریز از ۲۵ تا ۲۷ دی ماه برگزار شد.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، این دوره با حضور رئیس پلیس راه کشور، معاون اجتماعی پلیس راهور، مدیر کل توسعه نیروهای مسلح، رئیس دانشگاه علوم انتظامی و مسئولین استانی و اساتید دانشگاهی طی سه روز در مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت NPMC برگزار گردیده که مسئول برگزاری این دوره، مرکز تحقیقات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جاده ای می باشد که در راستای تحقق ماموریت ویژه توسعه دانش ترافیک این آموزش‌ها ارائه می گردد.
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات پیشگیری از آسیب حوادث جاده‌ای دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت‌وگو با ایسنا، در این خصوص گفت: این مرکز از سال ۹۱ پایه گذاری شده و فعالیت های خود را در راستای پیشگیری از آسیب‌های حوادث ترافیکی آغاز کرده و به دنبال برنامه آمایش سرزمینی که وزارت بهداشت در سال ۹۴ اجرا کرد ماموریت ها تعریف کرده مأموریت توسعه دانش مرتبط به حوادث ترافیکی به دانشگاه علوم پزشکی تبریز ابلاغ گردید که در این حوزه در سطح ملی فعالیت‌ها و برنامه ریزی‌های لازم انجام گیرد.
محمد سعادتی ادامه داد:  به دنبال این موضوع، مرجع تخصصی توسعه دانش ترافیک در دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مرکز تحقیقات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جاده ای  افتتاح شده و از سایر نهادهای مرتبط از جمله قوه قضائیه، پلیس راهنمایی و رانندگی، وزارت بهداشت و درمان، سازمان بیمه، وزارت راه و شهرسازی نیز دعوت به همکاری گردید.
وی با اشاره به دستاوردهای این طرح، افزود: یکی از این دستاوردها طراحی درس تک واحدی ترافیک ایمنی بود که از سال ۹۵ با حضور مسئولان افتتاح شده و اولین پایلوت آن در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در  سه دانشکده اجرا شد و بعد از آن نیز در سال ۹۶ در شش دانشگاه کشور در قالب ۱۵ رشته تحصیلی اجرا شد.
وی با بیان این‌که هدف اصلی درس ترافیک ایمنی، ایجاد نگرش ایمنی در دانشجویان نسبت به مباحث ترافیکی است، خاطرنشان کرد: مقرر شده که این درس علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی به سایر دانشگاه‌های استان نیز در قالب یک درس عمومی و احباری ابلاغ شود.  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه، این اقدام که با محوریت مجموعه ناجا و وزارت و بهداشت و درمان و مرکز تحقیقات پا گرفته کار ارزشمندی است که مسئولان عنایت ویژه ای به این امر دارند.
محمد حسین صومی اضافه کرد: بی شک محول شدن در طرح و تحول نظام کشور و توسعه دانش ترافیکی و حوادث جاده‌ای به دانشگاه علوم پزشکی تبریز نشانگر قابلیت و توانمندی‌های این دانشگاه است.
وی افزود: طراحی درس واحد ایمنی ترافیک و ابلاغ آن به دانشگاه ها به نوعی  نوآوری است که می‌تواند در پیشگیری از حوادث ترافیکی نقش موثری را ایفا کند.

انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.