اخبار مرتبط

علی پاشایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح با نظارت شبکه دامپزشکی و با مشارکت بخش دولتی و خصوصی انجام و زمینه ساز کاهش بروز بیماری های دامی شده است.
وی ادامه داد: دامپزشکی این شهرستان فعالیت های پیشگیرانه ای در زمینه تشخیص بیماری ها، مراقبت فعال بیماری های واگیردار دام و طیور، خونگیری و آزمایش تشخیص سل و بروسلوز و کنترل بهداشتی اماکن عرضه فرآورده های خام دامی را به طور مستمر انجام می دهد.
پاشایی اضافه کرد: در راستای پیشگیری از بروز و شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام و نیز حذف دام های مبتلا به سل، بروسلوز و مشمشه، خونگیری از 186 راس گاو، گوساله، گوسفند و بز و انجام تست سل گاوی بر روی 211 راس گاو و نیز تست مشمشه برای 86 راس اسب انجام شده است.
وی با اشاره به برگزاری کلاس ترویجی بیماری های مشترک در روستاهای این شهرستان گفت: این کلاس ها در پنج روستای محوری شهرستان و با محور افزایش آگاهی دامداران و روستاییان برگزار شده و می شود.
وی ادامه داد: در این کلاس با حضور کارشناسان دامپزشکی، آموزش های لازم در خصوص راه های انتقال، نحوه پیشگیری و کنترل تب مالت برای دامداران و روستاییان ارائه می شود.
پاشایی اضافه کرد: برگزاری این کلاس های ترویجی در مناطق مختلف شهرستان و روستاها از عوامل موثر در کاهش بروز بیماری های دامی است.
شهرستان مراغه با 912 هزار واحد دامی و تولید سالانه شش هزار و 700 تن گوشت قرمز، رتبه سوم آذربایجان شرقی را در این زمینه دارد.
این شهرستان با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.